i5 2400 GTX 1050Ti Sistemin Kasma Sorunu

AdemS55

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba yeni üyeyim sistemim şöyle anakart Asusp8h61-mlx işlemci i52400 RAM Kingston HyperX Savage 8X2 16 GB 2133 MHz ekran kartı MSI GeForce 1050 Ti OC 4 GB çift fanlı power 500 Xigmatek X-power 500W 80 Plus. Bilgisayarda işlem yaparken belirli aralıklarla donma oluyor bilgisayar geç açılıyor oyunlarda da aynı şekilde tam verim alamıyor gibiyim darboğaz mı oluyor yoksa başka bir problem mi var çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem revize edildi
Ayni sistem vardi bende
1.ssd kullan
2.ben powerı 500 den 650 watla degistirdim şuan gayet iyi

Z77 anakart var bende
Ssd almayı düşünüyorum aslında ama 1 ay sürebilir aklımda da altta linkteki ssd var
İşlemci biraz güçsüz bir işlemci, biraz da ısınıyorsa kasması normal.
Sizce işlemci sıcaklığı normalde kaç olmalı üzerinde normal intel işlemci fanı var

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba yeni üyeyim sistemim şöyle anakart Asusp8h61-mlx işlemci i52400 RAM Kingston HyperX Savage 8X2 16 GB 2133 MHz ekran kartı MSI GeForce 1050 Ti OC 4 GB çift fanlı power 500 Xigmatek X-power 500W 80 Plus. Bilgisayarda işlem yaparken belirli aralıklarla donma oluyor bilgisayar geç açılıyor oyunlarda da aynı şekilde tam verim alamıyor gibiyim darboğaz mı oluyor yoksa başka bir problem mi var çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
2133 MHz ram almışsın ancak işlemci 1333 mhz destekliyor. Bendede aynı sistem var artık yavaş yavaş eskiyor malum paramızda yok 3570k ya yükselteceğim en azından 1-2 sene götürür

PC geç açılıyorsa öncelikle hard diskini kontrol et. Sağlık ve performans yüzdesine bak ve bad sector taraması yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı