i5-2400 için ekran kartı önerisi

Intel i5-2400 işlemcim var. Valorant'ta 70-80 FPS sabit aldırabilecek bir ekran kartı önerebilir misiniz?
1650 1050ti gibi modeller darboğaz yapabilir. Onun yerine darboğaz yapmayacak hatta performansı bu iki ekran kartına daha yakın ekran kartlarını tercih edebilir. 2.el bakması daha uygun olur tabii ki ve fiyatları arasından kendine uygunu seçebilir. Örneğin R7 240, R7 250, R9 270, RX460, RX470 , GTX 950, GTX 960, GTX 750ti GTX 760 veya GTX770. bu ekran kartlarının fiyat aralığı 800-1500 TL arasıdır. Fazlasına veya azına alıp değeceğini pek düşününmüyorum. Bütçesi kısıtlıysa AMD tarafına yönelmesini öneririm.

En fazla GTX 1650 ya da RX570. 1050 Ti falan olabilir belki.
Bilginiz yok tercrübeniz yok hiçbir şeyiniz yok cahilliğiniz var sadece. Arkadaşın işlemcisine yakın bir işlemcim var aylarca ekran kartı almak için araştırma yaptım. Siz 2.nesil i5 işlemcili birine nasıl 1650 önerebilirsiniz? Bence bunu ancak büyük bir cahillikle yapabilirsiniz. Üstelik önerdiğiniz ekran kartının fiyatı, darboğaz olmasa bile, verdiği performansa değmez bu devirde. Çok da önemli değilmiş darboğaz :D Darboğaz ne bilmiyorsun sanırım. Bilmiyorsan araştır. Konu sahibinin ''çok da önemi olmayan'' darboğazı, oyunları 2K veya 4K gibi yüksek çözünürlükte açamayarak azaltamayacağını da bilmiyorsunuz. Bİlmiyorsunuz üzerine bir de bilirmiş gibi konuşuyorsunuz ve insanlara büyük bir cahillikle gidip gülücük atıyorsunuz. Çok gereksiz birisiniz gerçekten :D .

Son düzenleme:
1650 1050 Ti gibi modeller darboğaz yapabilir. Onun yerine darboğaz yapmayacak hatta performansı bu iki ekran kartına daha yakın ekran kartlarını tercih edebilir. 2.el bakması daha uygun olur tabii ki ve fiyatları arasından kendine uygunu seçebilir. Örneğin R7 240, R7 250, R9 270, RX460, RX470, GTX 950, GTX 960, GTX 750 Ti GTX 760 veya GTX770. bu ekran kartlarının fiyat aralığı 800-1500 TL arasıdır. Fazlasına veya azına alıp değeceğini pek düşününmüyorum. Bütçesi kısıtlıysa AMD tarafına yönelmesini öneririm.

Bilginiz yok tercrübeniz yok hiçbir şeyiniz yok cahilliğiniz var sadece. Arkadaşın işlemcisine yakın bir işlemcim var aylarca ekran kartı almak için araştırma yaptım. Siz 2.nesil i5 işlemcili birine nasıl 1650 önerebilirsiniz? Bence bunu ancak büyük bir cahillikle yapabilirsiniz. Üstelik önerdiğiniz ekran kartının fiyatı, darboğaz olmasa bile, verdiği performansa değmez bu devirde. Çok da önemli değilmiş darboğaz :D Darboğaz ne bilmiyorsun sanırım. Bilmiyorsan araştır. Konu sahibinin "çok da önemi olmayan" darboğazı, oyunları 2K veya 4K gibi yüksek çözünürlükte açamayarak azaltamayacağını da bilmiyorsunuz. Bİlmiyorsunuz üzerine bir debilirmiş gibi konuşuyorsunuz ve insanlara büyük bir cahillikle gidip gülücük atıyorsunuz. Çok gereksiz birisiniz gerçekten :D.

Darboğaz yok demedim. Önemsenecek seviyede değil sadece. Ayrıca bilip bilmeden konuşmuyorum konu sahibiyle aynı işlemciyi kullandım ve GTX1650 ile oynatmayacak kadar darboğaz yapmadı. Cahil ve gereksiz olan kim belli sanırım.

Darboğaz yok demedim. Önemsenecek seviyede değil sadece. Ayrıca bilip bilmeden konuşmuyorum konu sahibiyle aynı işlemciyi kullandım ve GTX1650 ile oynatmayacak kadar darboğaz yapmadı. Cahil ve gereksiz olan kim belli sanırım.
Ayrıca aynı işlemciyi 1650 ile kullanıp oyun oynayıp CPU GPU kullanımı değerlerine baktınız mı? Sanmam. Bakalım darboğaz önemsenmeyek kadar mıymış?

1680361954475.png

Tahmin ettiğimden bile fazla geldi. Yüzde 10 kabul edilebilir bir değer fakat 15 ve üstünün sıkıntı olduğunu söyleniyor. Burda ise değer 17.4 . Sayısal verilerden apaçık bir şekilde her şey belli. Bence artık susabilirsiniz.

Ayrıca aynı işlemciyi 1650 ile kullanıp oyun oynayıp CPU GPU kullanımı değerlerine baktınız mı? Sanmam. Bakalım darboğaz önemsenmeyek kadar mıymış?

Eki Görüntüle 1723187

Tahmin ettiğimden bile fazla geldi. Yüzde 10 kabul edilebilir bir değer fakat 15 ve üstünün sıkıntı olduğunu söyleniyor. Burada ise değer 17.4. Sayısal verilerden apaçık bir şekilde her şey belli. Bence artık susabilirsiniz.

Öncelikle biraz sakin olun ve bir bardak kahve veya çay içebilirsiniz derin nefes alıp verin şimdi cevap vereyim bu tarz siteler yüzde yüz darboğaz oranını gösteremiyor maalesef bu birincisiydi şimdi ikincisine gelecek olursak dediğiniz gibi GTX 1650 için i5 4460 veya daha üstü bir işlemci çok daha iyi olur ekran kartı kullanımını dengelemek için ancak felaket bir darboğaz söz konusu olmaz i5 2400 ile sadece bazı oyunlarda FPS gereğinden daha az olur veya hafif hafif takılabilir yine de bu işlemciyi kullanmak istiyorsa.
NVIDIA tarafında GTX 1050 Ti'ın üstüne çıkmasın AMD tarafında ise R9 280X veya RX 550 alınabilir ikinci el.

Öncelikle biraz sakin olun ve bir bardak kahve veya çay içebilirsiniz derin nefes alıp verin şimdi cevap vereyim bu tarz siteler yüzde yüz darboğaz oranını gösteremiyor maalesef bu birincisiydi şimdi ikincisine gelecek olursak dediğiniz gibi GTX 1650 için i5 4460 veya daha üstü bir işlemci çok daha iyi olur ekran kartı kullanımını dengelemek için ancak felaket bir darboğaz söz konusu olmaz i5 2400 ile sadece bazı oyunlarda FPS gereğinden daha az olur veya hafif hafif takılabilir yine de bu işlemciyi kullanmak istiyorsa.
NVIDIA tarafında GTX 1050 Ti'ın üstüne çıkmasın AMD tarafında ise R9 280X veya RX 550 alınabilir ikinci el.
RX 550 4 GB olan mı 2GB olan mı? Kimisi 2GB yeterli diyor 4 GB kart kullanamaz gereksiz olur ve aralarında 4 GB olan ile 5 FPS fark var deniyor. Arkadaş dikkat etmesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı