i5 2400 işlemcinin Windows 11'deki performansı nasıl olur?

ZisyX_Poena_Oguz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
RAM
(2x4) 8GB RAM 1666MHz
SSD veya HDD modeli
SSD Mevcut.
Ekran kartı
RX 460 2GB
İşlemci
i5 2400
Merhaba! Bilgisayar özellikleri ekte. Sizden gelecek olan yorumları az çok tahmin edebiliyor gibiyim ama yine de sormak istedim. Sizce bu sistemin Windows 11'deki performansı nasıl olur? Dediğim gibi gelecek yorumları tahmin edebiliyorum ama Windows 11'i de kullanmak istemiyor değilim. Cevaplar için teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD varsa Windows 10'dan farkı olacağını sanmıyorum, hatta bazı bilgisayarlarda daha iyi performans bile gösteriyor. Bilgilerinizi yedekleyip de temiz kurulum yaparak görmeniz daha mantıklı gibi.

SSD varsa Windows 10'dan farkı olacağını sanmıyorum, hatta bazı bilgisayarlarda daha iyi performans bile gösteriyor. Bilgilerinizi yedekleyip de temiz kurulum yaparak görmeniz daha mantıklı gibi.
Hmm, aslında daha çok işlemci veya RAM'ın yetersiz geleceğini düşünmüştüm.

Hocam kızmayın ama o sisteme Windows 11 kurmak saçmalıktan başka bir şey olmaz. Microsoft'un her yerde uygulayıp her şeyi mahvettiği sistemi düzeltmeyip yeni sürümlerde makyaj yapma mantığı o kadar saçmaladıki, o eski Win 7 sistemler emin olun bu Win 11 den daha iyi çalışıyordu. Kurmaya gerek bile yok. Sonuçta halen Windows Vista dan kalma kernel kullanılıyor. Kernel fix yok yeni kernel yok 20 senedir NTFS kullanıyoruz. Microsoft makyaj yapmadan başka bir şey bilmiyor. Düşünsenize 70 yaşındaki dedenize sizin kıyafetlerinizi giydirirseniz dedeniz 20 yaşında mı oluyor(20 yaşında olduğunuzu varsayıyorum). Microsoft'un ideolojiside bu biraz daha fazla kar edip biraz daha fazla kullanıcı çekmek için diğer binlerce sorunu bırakıp anca "Makyaj" yapıyorlar. Minecraft'ta da aynı şeyi yaptılar. Oyuncu çekecez diye oyunu mahvettiler. Microsoft Bill Gates ten sonra çok değişti. Sadece ticaret için makyaj yapmaya başladılar. Tavsiyem Linux'tur ancak ekran kartı sürücüleri çok sıkıntı oluyor(özellikle nvidia). Bence gidin Win 7 kurun. Sonuçta 11 den bir farkı yok ayrıca Win 7 en stabil sistemdir. Hatta ESU Patch yöntemi ile Microsoft'un yalnızca şirketlere para ile verdiği güvenlik güncellemelerini bedavaya alabilirsiniz 2026 ya kadar(Forumda nasıl yapılacağı var). O sisteme sahip olsaydım Win 7 ye geri dönerdim.

Tamam haklısın gerçekten yani neden sırf iki makyaj görcem diye sistemimi zorlayayım. Ayrıca Windows 11 in emin ol android özelliği dışında(oda kötü zaten oyun falan oynatmaz) hiç bir farkı yok emin ol. Ayrıca @omercik2018 sistem özellikleri nedir lütfen kişiyi yanlış yönlendirmeyin.

Sadece ticaret oyunu bunlar ticaret ile para basma yönteminden başka bir şey değil.

Bu yılda onlarca açığı olan Windows 7'yi de önermezsiniz @lgS öGRENCiSiDetux... Çok da rahat çalışır o sistem, RAM kullanımı yine Windows 10'daki gibi otomatik optimize ediliyorsa hiçbir sıkıntı çıkmaz.

Hocam kızmayın ama o sisteme Windows 11 kurmak saçmalıktan başka bir şey olmaz. Microsoft'un her yerde uygulayıp her şeyi mahvettiği sistemi düzeltmeyip yeni sürümlerde makyaj yapma mantığı o kadar saçmaladıki, o eski Win 7 sistemler emin olun bu Win 11 den daha iyi çalışıyordu. Kurmaya gerek bile yok. Sonuçta halen Windows Vista dan kalma kernel kullanılıyor. Kernel fix yok yeni kernel yok 20 senedir NTFS kullanıyoruz. Microsoft makyaj yapmadan başka bir şey bilmiyor. Düşünsenize 70 yaşındaki dedenize sizin kıyafetlerinizi giydirirseniz dedeniz 20 yaşında mı oluyor(20 yaşında olduğunuzu varsayıyorum). Microsoft'un ideolojiside bu biraz daha fazla kar edip biraz daha fazla kullanıcı çekmek için diğer binlerce sorunu bırakıp anca "Makyaj" yapıyorlar. Minecraft'ta da aynı şeyi yaptılar. Oyuncu çekecez diye oyunu mahvettiler. Microsoft Bill Gates ten sonra çok değişti. Sadece ticaret için makyaj yapmaya başladılar. Tavsiyem Linux'tur ancak ekran kartı sürücüleri çok sıkıntı oluyor(özellikle nvidia). Bence gidin Win 7 kurun. Sonuçta 11 den bir farkı yok ayrıca Win 7 en stabil sistemdir. Hatta ESU Patch yöntemi ile Microsoft'un yalnızca şirketlere para ile verdiği güvenlik güncellemelerini bedavaya alabilirsiniz 2026 ya kadar(Forumda nasıl yapılacağı var). O sisteme sahip olsaydım Win 7 ye geri dönerdim.
Güzel yazmışsınız fakat Windows 10 kaldıran ve gayet stabil çalışan bir sisteme Windows 7'yi kurmak da saçmalıktan başka bir şey olmaz bence. Araştırmalarımın doğrultusunda Windows 11'de büyük yenilikler var söylediklerinizin aksine. Yine de cevabınız için teşekkür ederim ama size göre Win 11'e geçmek saçmalıksa, Win7'ye dönmek de saçmalığın daniskası.

Cevaplarınız için teşekkür ederim en iyisi sistemi kurup test etmek olacak. İyi forumlar.

2022-09-23_21h01_28.png

i5 2410m
4 Gb ram
1 Gb ekran kartı
500 Gb harddisk

22h2 sürümü 21h2'den çok daha iyi olmuş.

Geri
Yukarı