i5 2400 R5 230 sisteme PSU önerisi

Önerim azıcık bütçe arttırıp kaliteli bir şey alman:

Belirttiğin fiyat aralığında ki PSU'ların birçoğu ekteki fotoğraf gibi.

Eki Görüntüle 1839571

Senin attığınında bir farkı yok ki :D

Epey bir zamandır kullanıyorum yaşadığım yerde elektrik ile alakalı çok sorun yaşadım şimdiye kadar bilgisayarım da bir problem oluşmadı ve bende buna dayanarak öneri de bulundum.

Yetersiz

Epey bir zamandır kullanıyorum yaşadığım yerde elektrik ile alakalı çok sorun yaşadım şimdiye kadar bilgisayarım da bir problem oluşmadı ve bende buna dayanarak öneri de bulundum.
400 üstü olursa sevinirim

Evet maalesef bende 1 yıldır Game Booster kullanıyorum ama şansıma hiçbir şey olmadı, benim de elektriğimle sorunlarım var mesela bu konudaki gibi:
Ancak şöyle bir gerçek var "Bu PSU'lar kalitesiz" yani her an her türlü sıkıntıyı çıkarabilir. Hatta bakarsın aniden bütün sistemini bozar...

Yetersiz.

400 üstü olursa sevinirim.

350W bu sistem için yeterlidir.
Israr ediyorsan ya kalitesiz bir PSU alacaksın ya da 2.el, 2.elde VS550 öneririm.

Xigmatek, Zalman vesaire.

Xigmatek'in bu bütçedeki X-Power serisini bu listenin dışına alalım.

Evet maalesef bende 1 yıldır Game booster kullanıyorum ama şansıma hiçbir şey olmadı, benim de elektriğimle sorunlarım var mesela bu konudaki gibi:
Ancak şöyle bir gerçek var "bu PSU'lar kalitesiz" yani her an her türlü sıkıntıyı çıkarabilir. Hatta bakarsın aniden bütün sistemini bozar...

350W bu sistem için yeterlidir.
Israr ediyorsan ya kalitesiz bir PSU alacaksın ya da 2.el, 2.elde VS550 öneririm.

Xigmatek'in bu bütçedeki X-Power serisini bu listenin dışına alalım.

Oyle diyorsun ama senin dedigin Power pahali

Bütçeni yükseltmek kaydıyla.
Arkadaşın bahsettiği Marka olan Aerocool gibi markalara bakabilirsin.
Xigmatek, Zalman vesaire..
350w yeterli olmaz bence ileride sistemi yenilemeyi düşünüyorum ama anakart haricinde

Son düzenleme:
Oyle diyorsun ama senin dedigin Power pahali

350w yeterli olmaz bence ileride sistemi yenilemeyi düşünüyorum ama anakart haricinde
Dostum sistemi yenilemeyi düşündüğünü belirtiyorsun en doğru tabir ile alacağın en kıytırık ekran kartı bile şuanda 500w Psu istiyor.

Bütçeni arttırıp daha iyilerine bakabilirsin.
Şunu belirteyim sakın bütçen yetersiz geldiği için gidip bu tarz patlama, yanma ve hatta ölüm tehlikesi olan ürünlerde ucuz ve 2. el ürünlere kaçma.

Oyle diyorsun ama senin dedigin Power pahali.

350W yeterli olmaz bence ileride sistemi yenilemeyi düşünüyorum ama anakart haricinde.

350W sistemin için yeterli dostum bencesi sencesi yok. Değerler bunu gösteriyor.

İleride yükselttiğin sistem bir anda çöp olsun ister misin? Bence istemezsin bu yüzden ilk başta sağlam bir PSU almaya çalış.

@Oreki haklıyım değil mi hocam? 350W bu sisteme yeterli ve kaliteli bir PSU için bütçe yükseltmek lazım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı