i5-2400 RX480 8 GB sistem oyunlarda çöküyor

DorDeorz

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar özellikleri:
Anakart: Intel DH61WW.
İşlemci: i5-2400
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ RX480 OC 8 GB.
RAM: (4x2) 8 GB.
SSD ve HDD var.
(Windows 10 SSD içine kurulu)
Minidump Dosyaları burada.

Son zamanlarda anakartın BIOS'unu güncelleyerek (0120'e çıkardım) RX480 taktım fakat herhangi bir şey yaparken veya oyun oynarken sürekli bir çökme yaşıyorum.
Minidump dosyalarına bakıp beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Bilgisayar özellikleri:
SSD ve HDD var.

Son zamanlarda anakartın BIOS'unu güncelleyerek (0120'e çıkardım) RX480 taktım fakat herhangi bir şey yaparken veya oyun oynarken sürekli bir çökme yaşıyorum.
sistemin muhtemelen çok ısınıyordur o yüzden bilgisayar kendini kapatıyor ya da oyunlar kapanıyordur

Bilgisayar özellikleri:
SSD ve HDD var.

Ya ısınmadan kapanır ya da yeterli güç alamadığı için kapanır. RX 480 takmışsın güç kaynağın nedir kaç Watt? İşlemcin o ekran kartını tam besleyebilecek güçte değil bu arada.. Ondan da olabilir çökme durumu.

Ya ısınmadan kapanır ya da yeterli güç alamadığı için kapanır. RX 480 takmışsın güç kaynağın nedir kaç watt? İşlemcin o ekran kartını tam besleyebilecek güçte değil bu arada. Ondan da olabilir çökme durumu.

600W 80+ PSU kullanıyorum beslememesi mümkün değil ama işlemcinin desteklememesi olabilir bilmiyorum.

Sistemin muhtemelen çok ısınıyordur o yüzden bilgisayar kendini kapatıyor ya da oyunlar kapanıyordur.

Isı olduğunu düşünmüyorum ama kontrol edeceğim.

Bilgisayar gene çöktü ama bu sefer farklı bir nedenden buraya bırakıyorum ama kısaca DirectX'den kaynaklandığını söylüyor.

Bilgisayar gene çöktü ama bu sefer farklı bir nedenden buraya bırakıyorum ama kısaca DirectX'den kaynaklandığını söylüyor.

HD Tune ile disklerin testlerini yaptım fotoğraflarını alta atıyorum.

Dosya Ekleri

• test1.png
    test1.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 3
  • test2.png
    test2.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 3
  • test3.png
    test3.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 3
  • test4.png
    test4.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Ekran kartın i5 2. nesil için cok güçlü eğer işlemcin ısınıyorsa soğutucu tak kule tipi soğutucu.

Geri
Yukarı