i5 2400 sistem açılmadan kapanıyor

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6 GB 1333 mhz
SSD veya HDD modeli
240 gb kioxia ssd 240 gb hdd 5400 rpm
Ekran kartı
GİGABYTE GTX 550 Tİ 1 GB 192 BİT
Anakart
P8H61-M LX R2.0
İşlemci
İntel Core i5 2400 3.1 GHz
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın anakartını selülozik tinerle temizliyorum. Sonrasında 1 ay ya da 1 hafta gibi sürelerde aynı sorunu yaşıyorum sorunu tarif etmem gerekirse anakarta start verdikten 1-2 saniye kadar geçmeden fanlar dönüp duruyor yani bilgsayar açılmadan kapanıyor bunun sorununun BIOS ile alakalı ya da İ/O Controller ya da belki chippsett olduğunu düşünüyorum sizce sorun ne olabilir chipsett ya da İ/O ya dokunduğumda herhangi bir ısı yok sanırım chipsett ve İ/O'ya da voltaj gelmiyor geriye sadece Power kalıyor başka Power ile denedim fakat sorun hala aynı yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayara resmen işkence çektiriyosunuz siz bence sellezük tiner nedir hocam. :D

Hocam başka türlü sorunu çözemiyorum :) bir de şöyle bir şey oldu bu arıza moduna geçince fanı çok kuvvetli bir şekilde bastırıyorum sonrasında bilgisayar açılıyor acaba işlemci temassızlığından kaynaklanan bir sorun mu?

Bilgisayara resmen işkence çektiriyosunuz siz bence sellezük tiner nedir hocam. :D

Bu arada uzay montaj ve başka Power Supply'ı deneyin demeyin çünkü hepsini denedim RAM'lerin hepsini çıkardım RAM'siz çalıştırdım ve ekran kartını da çıkardım çalıştırdım sanırım en son yol olarak işlemci temassızlığı gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı