i5 2400 sistem değer hesaplama

Bir çok konuya saçma mesajlar yazıyorsun. Bilmiyorsan yazma, mesaj kasmaya çalışma arkadaşım. Hayır anlamadığım o kasaya 500 TL diyorsun da eski 900P monitöre nasıl 200-250 TL diyorsun? Anlaşılan hiç piyasa bilgin yok. 500 TL'ye anca eski Q serili işlemcisi olan bir PC alabilirsin en iyi ihtimalle.

Şaka mı yapıyorsunuz?

Ya daha önce bu tür bir PC'yi hiç satmamış, piyasasına bakmamış insanlar yorum yapıyor şaka herhalde bu.
Monitör ile birlikte 700TL'ye alabileceğin, ekran kartı takıp yoluna devam edebileceğin bir sistem dizer misin?

Ben i5-2400,4GB,1333Mhz,1TB HDD,HD 7450'li sistemi zamanında 1000TL'ye almıştım zamanında dediğimde 2-3 sene önce

Bir çok konuya saçma mesajlar yazıyorsun. Bilmiyorsan yazma, mesaj kasmaya çalışma arkadaşım. Hayır anlamadığım o kasaya 500 TL diyorsun da eski 900P monitöre nasıl 200-250 TL diyorsun? Anlaşılan hiç piyasa bilgin yok. 500 TL'ye anca eski Q serili işlemcisi olan bir PC alabilirsin en iyi ihtimalle.

Şaka mı yapıyorsunuz?

Ya daha önce bu tür bir PC'yi hiç satmamış, piyasasına bakmamış insanlar yorum yapıyor şaka herhalde bu.
Hiç değilse kendisinin bir önerisi var sizin sadece çeneniz.

Şaka mı yapıyorsunuz?

Galiba fiyatı düşük buldun. Ama bence bu bahsi geçen bilgisayar 750 TL den fazla etmez. Bilgisayar 8 yıldır kullanılıyor, ekran kartı zaten yok, ram 6 gb, böyle bir pc de 250W gücünde bir PSU vardır en fazla. Kasanın havalandırmasının da iyi olduğunu düşünmüyorum. Anakartı SATA 2 ve büyük ihtimalle UEFİ desteklemiyor. Monitör ile beraber 900-1000 TL belki.

Galiba fiyatı düşük buldun. Ama bence bu bahsi geçen bilgisayar 750 TL den fazla etmez. Bilgisayar 8 yıldır kullanılıyor, ekran kartı zaten yok, ram 6 gb, böyle bir pc de 250W gücünde bir PSU vardır en fazla. Kasanın havalandırmasının da iyi olduğunu düşünmüyorum. Anakartı SATA 2 ve büyük ihtimalle UEFİ desteklemiyor. Monitör ile beraber 900-1000 TL belki.
Zaten benim diyeceğim fiyat da o civarlardaydı.
500 TL ise ancak ölü fiyatı olur. @Kavin
Hiç değilse kendisinin bir önerisi var sizin sadece çeneniz.
Sadece fiyatı belirtmeyi unutmuşum. Siz ise sadece söylediğimi beğenmediğiniz için sitem etmişsiniz.
Monitör ile birlikte 700TL'ye alabileceğin, ekran kartı takıp yoluna devam edebileceğin bir sistem dizer misin?
İşte bu yüzden diyorum ki yanlış fiyat veriyorsunuz.
Anlatamadığım şey, her zaman sizin yaptığınız gibi "Yav buunun ikinci eli 200 aha bunu da 300 toplam 500'e satarsın." mantığıyla olmuyor. Özellikle bu tür sıfırı bulunmayan ürünlerde. Sizin aksinize ben bulunduğum bölgeyi açarım ikinci el sitelerinde (Sahibinden, Letgo) ve muadili ürüne bakarım. Örneğin bir bilgisayar alıyorsam benzer özelliklere sahip bilgisayarların fiyatına bakarım. Parçaların değil. Sizin yaptığınız gibi işlemci 300 TL ekran kartı şu kadar diye değil. Sizin mantığınıza göre o PC 500 TL ancak ediyor. Ancak açıp bakarsanız ikinci el piyasasına ortalama 750 TL fiyat çıkar karşınıza. Başka adam onu 750'ye satıyorken ben niye 500'e satayım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı