i5 2400 Sistem görüntü vermiyor

• Konuyu başlatan o1k
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 67

o1k

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler şimdiden teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Şöyle bir problemim var; ASUS H61m Pro anakart, i5 2400 işlemci uzay montaj, start alıyor fanlar dönüp duruyor tekrar dönmeye devam ediyor, işlemci ısınıyor buzzerdan herhangi bir ses gelmiyor. Ekran kartı takılı veya değil sonuç aynı PSU, RAM vs. değiştim ama görüntü yok. Sorun anakartta mıdır sizce?

Hiç görüntü gelmiyorsa ya PSU da ya RAM'lerde büyük ihtimalle RAM'lerde problem vardır hocam RAM'leri değişmekten kastınız nedir güzelce silgiyle temizleyip slotlarında toz olmadığına dikkat edin PSU'da arıza varsa büyük ihtimalle sistem hiç tepki vermez sorun RAM kaynaklıdır RAM'ler eğer başka sistemde görüntü veriyorsa anakartta problem olma ihtimali vardır belki dikkat etmemişsinizdir monitör girişi ekran kartına takılı değil mi?

Hiç görüntü gelmiyorsa ya PSU da ya RAM'lerde büyük ihtimalle RAM'lerde problem vardır hocam RAM'leri değişmekten kastınız nedir güzelce silgiyle temizleyip slotlarında toz olmadığına dikkat edin PSU'da arıza varsa büyük ihtimalle sistem hiç tepki vermez sorun RAM kaynaklıdır RAM'ler eğer başka sistemde görüntü veriyorsa anakartta problem olma ihtimali vardır belki dikkat etmemişsinizdir monitör girişi ekran kartına takılı değil mi?

Kusura bakmayın ceza yedim yazamadım.
RAM'lar çalışıyor başka PC de birden fazla model denedim. Birden fazla Power Supply da denedim sorunun işlemci veya anakartta olduğunu düşünüyorum. İşlemci genelde arıza çıkarmıyor ama tek değişmediğim parçalar bunlar.
BIOS'a girebiliyor musun? hayır fanlar dönüyor duruyor ardından dönmeye devam ediyor

Kusura bakmayın ceza yedim yazamadım.
RAM'lar çalışıyor başka PC de birden fazla model denedim. Birden fazla Power Supply da denedim sorunun işlemci veya anakartta olduğunu düşünüyorum. İşlemci genelde arıza çıkarmıyor ama tek değişmediğim parçalar bunlar.

İslemci kaynaklı da olabilir anakart kaynaklı da daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Örnek olarak islemcini baska bir bilgisayarda deneme imkanın var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı