i5 2400 Sistem Yükseltme

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim;

Bu sisteme maksimum 2000 TL'ye kadar anakart, işlemci ve RAMyükseltmesi yapacağım. Daha sonra ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an da sadece işlemciyle, ileride sıkıntı çıkarmayacak mantıklı bir yükseltme varsa ona da açığım.

Bir de üzerindeki soğutucuyu yeni alacağım sistemde de kullanabilir miyim? Sistem önerinizle onuda açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi gittiği yere kadar kullan hala iş görür. İlerde Ryzen sistem toplarsın.

Ben de farkındayım hala iş gördüğünden fakat işlemciyi biosta extreme aldığım zaman bilgisayar açılmıyor. Sistem boştayken işlemciyi kullanan program olmadığı halde fazladan yük biniyor. Monitörüm 144 hz ve maksimum 144 FPS ayarladığım halde ekran kartına darboğaza giriyor.
Görüldüğü üzere işlemcide performans kaybı var. Bende dolar bu kadar yüksekte seyrederken almaya pek niyetim yok açıkcası ama bu durum yüzünden değiştirmek istiyorum.
Ryzen işlemci almak gibi bir takıntım yok ki zaten fiyatlar baya el yakacak gibi duruyor. Bu işlemciyi 2008 de almış olmam lazım. Şimdide en azından kasada parça değişimlerinde sorun çıkarmadan update yapabileceğim en azından bir 3-4 yıl idare edecek bir işlemci almak istiyorum.
Bu konuda parça önerilerinizi verirseniz memnun olurum.

Tahmin ettiğim başıma geldi. Dün akşam bilgisayar açılmamaya başladı. Anakart ışıklar, fanlar vs. çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor. Zar zor gecenin 11'in de bir arkadaştan kasa bulup farklı PSU ile denedim, tek slot başka ramle denedim, ekran kartını çıkarıp direk anakarttan görüntü almaya çalıştım, hiç biri çare olmadı. Uzay sistem montajı denedim son çare, başka da birşey gelmedi aklıma.
Bunlar dışında deneyebileceğim başka birşey var mı?
Yine baştaki soruma döndüm 2000 TL olacak şekilde anakart, işlemci ve ram önerisi istiyorum.

İlk mesajdaki sorumu tekrarlayacak olursam, işlemci soğutucusunu bu sistemde de kullanabilir miyim?
Diğer arkadaşlardan da parçalar ve uyum konusunda da fikir alabilirsem memnun olurum.

Parçalar alındı. Dün akşam kasaya monte etme şansım olmasada uzay montaj uyguladım. 2-3 saatlik CS:GO maratonu ve ardından yaklaşık bir saatlik 3D Mark stabilite testinden sorunsuz geçti. Bu akşam nasip olursa kasa içi montajını, format ve kurulumunu tamamlayacağım. @BERWAR yardımların için sağol.
123123.jpeg

213213.jpeg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı