i5 2400 Sisteme GPU önerisi

Bütçe
6k
Hocam lafınızı 5 damacana balla kesiyorum ama haksızsınız. i7 2600 takıp 1660 gibi bir ekran kartı takarsa çoğu oyunu açar. i7 2600 ve GTX1060 3GB ile çok oyun oynadım maksimum ayarlarda ki meşhur GTA testinde her şey maksimum olunca 60 FPS veriyor.

Hocam i7 3770 taksam yeterli mi AM4 falan geçmeyi düşünüyorum.

Sıfır ekran kartı alınmaz. Mine dönemleri bitti. Yeni kartları 0 ayarında satan toptancılar var. Benim bilgisayarcı böyle 5000 liraya XFX RX 6600 XT aldım kartın kutusu olsa sıfır diye yutarım. Bu tarz yerler mahallelerimizde dolu ama bulamıyoruz bulunca da bırakamıyoruz. İşlemci sorduğumda bende pahalı sahibindene bak getir test edelim diyor :D.
Neden alınmaz dediniz ki?
Bilindik mağazalardan alınmasının bir sakıncası yoktur bence.
Ama ikinci elde,sıfır fiyatına göre çok uygun fiyatlı ekran kartları oluyor.Temiz ve garantili buldunmu kaçırmıyacan 😀

Hocam i7 3770 taksam yeterli mi AM4 falan geçmeyi düşünüyorum.
Anakartınız 3. nesili desteklemiyor. BIOS Update yemesi lazım ama çok zor yazılımı bulsak bile çok riskli. 2. nesil i7 2600 sizi bir süre götürür yanına 2. el 1060 3GB takın ortalama oyun deneyimi yaşarsınız. İlerisi için sistemi komple satıp yeni sistem dizersiniz ya da sırayla anakart-işlemci-PSU-RAM ardından ekran kartı değişimi yapabilirsiniz.

Sıfır bulması bir hayli zor. Dediğin gibi, ikinci elleri kakalıyorlar. Trendyolada, arada ki komisyonunu veriyorsun, iyice kazıklanıyorsun 😀

Hocam 2. el ne alabilirim nereden alabilirim?

Anakartınız 3. nesili desteklemiyor. BIOS Update yemesi lazım ama çok zor yazılımı bulsak bile çok riskli. 2. nesil i7 2600 Sizi bir süre götürür yanına 2. el 1060 3GB takın ortalama oyun deneyimi yaşarsınız. İlerisi için sistemi komple satıp yeni sistem dizersiniz ya da sırayla anakart-işlemci-PSU-RAM ardından ekran kartı değişimi yapabilirsiniz.

3. nesil destekliyor hocam BIOS son sürüm.

3. nesil destekliyor hocam BIOS son sürüm.
Kartları sahibinden ve letgo gibi uygulamalardan edinebilirsiniz. Fiyat araştırması ve hangi kartı alacağınızı seçin. Çevrenizdeki bilgisayarcıları arayın. Ben ararken denk geldim toptancı çıktı uyguna ekran kartı kasa anakart sağlıyor 8 fanlı kasayı babam bana 960 liraya satmazdı adamlar sattı.

3. nesil destekliyorsa i7-3770, i7-3820 ve i7-3930K tercih edilebilir.

Dostum ikinci el de temiz sistem bulmak zor maalesef.Şans işi diyelim biraz.Ama kozmetik olarak temiz, garantisi varsa,bir de testlerden geçerse alınabilir.
Ama eğer bilgisayarsan pek bilginiz yoksa,elinizde ki sistemi 3-4k arasında bir şeye satın ve sıfır 5600G'li apu sistem alın 12-13K'ya.
Ekran kartı içinde bu işlemcinin ve içinde ki ekran kartı gücüde Gtx 750tTi'ya yakın.
İlerde de güçlü bir ekran kartı takarsınız, şahane sisteminiz olur.
Ryzen 5 5600G'nin gücü, Ryzen 5 5500 gücünde ve bu işlemciye ekran kartı takmak istediğinde uyumluluk sorunu yaşamadan, istediğiniz kartı takabilirsiniz.
Ama 13K ya'da Rtx 3060'lı veya Rx 6600'lü sistem bulunabilir ikinci el.
Burda tercih size kalmış 😊

Dostum ikinci el de temiz sistem bulmak zor maalesef. Şans işi diyelim biraz. Ama kozmetik olarak temiz, garantisi varsa, bir de testlerden geçerse alınabilir.
Ama eğer bilgisayarsan pek bilginiz yoksa, elinizde ki sistemi 3-4K arasında bir şeye satın ve sıfır 5600G'li APU sistem alın 12-13K'ya.
Ekran kartı içinde bu işlemcinin ve içinde ki ekran kartı gücüde GTX 750Tti'ya yakın.
İleride de güçlü bir ekran kartı takarsınız, şahane sisteminiz olur.
Ryzen 5 5600G'nin gücü, Ryzen 5 5500 gücünde ve bu işlemciye ekran kartı takmak istediğinde uyumluluk sorunu yaşamadan, istediğiniz kartı takabilirsiniz.
Ama 13K Ya'da RTX 3060'lı veya RX 6600'lü sistem bulunabilir ikinci el.
Burada tercih size kalmış 😊

Hocam geçen 21k ya 4060 Ryzen 5 5600 MPK sistem buldum eğer ki sıfır sistem alırsam onu düşünüyorum.

Geri
Yukarı