i5-2400 Sisteme GT 1030 Alınır mı?

uniques334

Decapat
Baslıkta belirttiğim gibi i5 2400 işlemciye GT1030 alınır mı? Ya da maks. 500TL'ye bir ekran kartı önerir misiniz, işimi görebilecek bir kart? CS:GO, PUBG, PUBG mobile, LoL, Fortnite tarzı oyunlar oynasam yeterlidir.

Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: İ5-2400 3.1GHZ = 3.40GHZ Turbo
  • RAM: 4GB Ram 1333MHZ = Markasını bilmiyorum.
  • Anakart : Gigabyte GA-H61M-DS2 1555Pin 16GB DDR3 PCI-E Anakart
  • PSU: HP 262W PSU
Bir de aklıma takılan bir soru var. Anakartım islemciye uygun mudur? Herhangi bir sorun yaratır mı?

Oem rx460 satısı kaldırıldı galiba göremedim satışlarda GT1030 alsam işimi görmezmi birde yazdığım psu GT1030 için yetersiz kalıyor galiba.

Bu kartı almak yerine ikinci el rx460 felan bakabilirsin.Eğer GT1030 almak istersende 450W thermaltake litepower alabilirsin işini görecektir.

Konuyla alakasız ama kullandığınız anakartı eski sistemimde bende kullanmıştım. Aldıktan 1 hafta sonra yandı. Neyin sebep olduğunu bilmiyorum ama biosu çok karıştırmayın bence.

4 GB ram takviyesi yapmanızı da öneririm.
Ekran kartı alıp sonra ram almayı düşünüyorum

Konuyla alakasız ama kullandığınız anakartı eski sistemimde bende kullanmıştım. Aldıktan 1 hafta sonra yandı. Neyin sebep olduğunu bilmiyorum ama biosu çok karıştırmayın bence.
Zaten eski kartı öyle bozdum biosa hiç girmiyorum formatıda bilgisayarcıya attırıyorum biosa girmiyorum hiç
İyi bir psu alıp ona Aliexpress'ten GTX 750Tİ, GTX 950 veya GTX 960 tercih edebilirsiniz. Cok uygun oluyor fiyatlari, GT 1030' a göre hem ucuz hem de çok daha iyi performansları var.
Ben bunu öneririm (4 GBlik modeli de tercih edebilirsin) : Online Shop GIGABYTE Ekran Kartı Orijinal GTX 960 2 gb 128Bit GDDR5 Video Kartları için nVIDIA VGA Kartları Geforce GTX960 Hdmi Dvi oyunu Kullanılan | Aliexpress Mobile 80 lira vergi kesiliyormus haberiniz olsun.
İyi hoş diyorsunda aliexpresse pek güvenemiyorum

Aliexpress'ten arkadaşım 950 aldı bir kaç ay önce 400 lira gibi bir fiyata. Orada 950 960 internet cafe kartı. Kartı sıfır gibi temizleyip gönderiyorlar. Zaten yorumlara bakarsan sorun yaşayan yok. Eğer aciliyetin yoksa peşin parayla alacaksan kesinlike burada ki 2.el kartlar yerine Aliexpress tercih ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı