i5-2400 ve GTX 1660S darboğaz yapar mı?

Sekatsu

Decapat
Arkadaşlar ben yakın zamanda ekran kartı almayı düşünüyorum. Alacaksam da iyisinden almayı istiyorum (2.el alacağım bu arada) en fazla ne alabilirim?

Sistem:
  • i5-2400
  • GTX 550 Ti.
  • 8 GB.
  • 1.5 TB HDD.
  • 530W PSU.

Normalde RX 580 8 GB alacaktım ama ikinci el fiyatının neredeyse GTX 1660S ile aynı olduğunu gördüm fakat GTX 1660S alsam kesin darboğaz yapacak. Yine de düzgün bir şekile çoğu oyunu yüksek ayarda oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kralını yapar hocam o işlemci ve anakart değişimi şart.

Arkadaşlar ben yakın zamanda ekran kartı almayı düşünüyorum. Alacaksam da iyisinden almayı istiyorum (2.el alacağım bu arada) en fazla ne alabilirim?

Sistem:
  • i5-2400
  • GTX 550 Ti.
  • 8 GB.
  • 1.5 TB HDD.
  • 530W PSU.

Normalde RX 580 8 GB alacaktım ama ikinci el fiyatının neredeyse GTX 1660S ile aynı olduğunu gördüm fakat GTX 1660S alsam kesin darboğaz yapacak. Yine de düzgün bir şekile çoğu oyunu yüksek ayarda oynayabilir miyim?
Hocam rx 580'le de darboğaz yapar. O işlemciyle olmaz.

Son düzenleme:
Kralını yapar hocam o işlemci ve anakart değişimi şart.

Hocam RX 580'le de darboğaz yapar. O işlemciyle olmaz.

Evet biliyorum darboğaz yapacak ama ekran kartı aldıktan sonra zaten işlemci, anakart vs. değiştirmeyi düşünüyorum o yüzden sordum. Ayrıca zaten ikisi de aynı fiyatta ikinci el olarak bence 1660S almanın daha mantıklı olduğunu düşündüm ama darboğaz yaparsa ne olacak bilmiyorum yani oyunları çok drop yiyerek mi oynayacağım yoksa aldığımdan daha az mı FPS alacağım.

Aynı slottaki en mantıklı tercih i7-3770K olur, olmuyorsa anakart işlemci, hatta RAM'ler eski herşeyi değiştirmeniz gerekiyor. 1660S o işlemciye çok çok fazla.

Anladım peki i7-3770K darboğaz yapmaz mı?
Hocam bazı oyunlarda yapıyor, bazı oyunlarda yapmıyor 1080p'de ama yine de eskiye dönük kalmak yerine komple yenileyin aşırı bütçe sıkıntısı yoksa, zaten i7-3770k'lar bile aşırı kazık fiyattan satılırken geleceğe dönük olmayan bir plan olduğu için saçma olur. Aynı anakartta kalmak gibi birşey olursa en üst seviye o takılıyor o slota BIOS güncellemesi ile.

Hocam bazı oyunlarda yapıyor, bazı oyunlarda yapmıyor 1080P'de ama yine de eskiye dönük kalmak yerine komple yenileyin aşırı bütçe sıkıntısı yoksa, zaten i7-3770K'lar bile aşırı kazık fiyattan satılırken geleceğe dönük olmayan bir plan olduğu için saçma olur. Aynı anakartta kalmak gibi bir şey olursa en üst seviye o takılıyor o slota BIOS güncellemesi ile.

Anladım teşekkürler yardımınız için.

Geri
Yukarı