i5 2400 ve Pegatron IPXSB-H61 Sistem GTX 750 Ti Taktıktan Sonra Açılmıyor

baditaro

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sistem şöyle:
  • Pegatron IPXSB-H61 Anakart
  • İntel Core i5 2400 4 x 3.10Ghz İşlemci
  • 8Gb DDR3 Ram
  • Ati Radeon Hd 6510 Ekran Kartı
  • FSP 350-60HCN PSU
Şimdi ben bu sisteme forumdan sorarak Vatan Computer'dan Asus Gtx 750Ti Strix O.C ekran kartı aldım. Taktım çalıştı ve hiçbir sorun yoktu. İki gün sonra normalde power düğmesine basınca direk ışığı yanan PC, 2 saniye sonra tepki vermeye başladı yani bastıktan 2 saniye power ışığı yanıyor ve açılıyor. Sonra buna görüntü gelmeme sorunu da eklendi yani power tuşuna basıyorum görüntü gelmiyor, PC açılırken reset tuşuna basıyorum ondan sonra görüntü geliyor.

Şimdi sorum şu ki benim aldığım kartta mı arıza olabilir yoksa güç kaynağım yetmiyor mu ?
Bir de sorun güç kaynağı ise bunlar nasıldır? İyi değilse güç kaynağı önerebilir misiniz?

www.vatanbilgisayar.com: ZM500-LE SERİSİ 4000W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: XIGMATEK X-CALİBRE SERİSİ 500W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper mağdurusun demek. O anakart PCI 3.0 ekran kartlarını çalıştırmıyor. Yeni anakart alman lazım. Bios güncellemeside sıkıntılı ve genelde başarısızlıkla sonuçlanıyor.

@SemihUluca
Ne %90'ı? PSU İle alakası bile yok. Ben 5 aydır o PSU ile kullanıyorum hiçbir sorunu yok.

Arkadaşım sorun tamamen anakart ile alakalı bende GTX 750 takmıştım o anakarta görüntü gelmemişti sonra güncelleyeyim vs derken anakart çöp olmuştu daha sonra ise Asus H61M F 'ye geçtim sana tavsiye ederim.

Power Suplly le alakalı değil o kart düşük güç tüketimi ile ön planda sorun kesinlikle ve kesinlikle anakartta. Bende değiştirdim ekran kartı çalışmadığı için. H61 G3 p20 MSI aldım ama sonradan pişman oldum keşke daha iyisini alsaydım diye ama sorunum yok gayet memnunum.

Sanırım bunu diyorsun.
www.vatanbilgisayar.com: Msi H61M-P20 (G3) İntel H61 Soket 1155 Ddr3 1333Mhz Sata 2.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

Benim anakart 3 senelik ve iyi bir marka değil. Ama çalıştırmasa neden 2 gün oyun oynattırsın bana onu anlamadım, bu ekran kartı benim anakart da çalıştı ama 2 gün sonra olanları yazdım zaten. Gerçekten sorun anakart da olabilir mi ?

Anakart alabilirsem 100-200 TL arası bir kart alabilirim. Değiştirmeme gerek var mı acaba?
Varsa önerebileceğiniz anakart var mı? (LGA 1155)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı