İ5-2400 ve RX 570 sisteme anakart önerisi

Ozan kerem

Centipat
Elimde şöyle bir sistem var:

İ5 2400
8 GB DDR3 1333 MHz RAM
Foxconn H67mv anakart
550W 80+ PSU
Yeni aldığım Sapphire RX 570

Ekran kartını takıyorum fanlar dönüyor ama görüntü yok. HDMI ve DP portlarını denedim yine sonuç aynı,
Biraz araştırdıktan sonra sanırım sorun BIOS kaynaklıymış ve BIOS güncelleme ile ilgili hiçbir şey bulamadım. Anakartımı değiştirmeye karar verdim ama benim sistemime uyumlu bir anakart bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde şöyle bir sistem var:

İ5 2400
8 GB DDR3 1333 MHz RAM
Foxconn H67mv anakart
550W 80+ PSU
Yeni aldığım Sapphire RX 570

Ekran kartını takıyorum fanlar dönüyor ama görüntü yok. HDMI ve DP portlarını denedim yine sonuç aynı,
Biraz araştırdıktan sonra sanırım sorun BIOS kaynaklıymış ve BIOS güncelleme ile ilgili hiçbir şey bulamadım. Anakartımı değiştirmeye karar verdim ama benim sistemime uyumlu bir anakart bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Maalesef bazı hazır anakartlarda bu tip yüksek güç girişli ekran kartlarını çalıştırmıyor. BİOS genellikle bulunmuyor. Anakartınız değişecek mecburen.

Ramlerden olabilir, Ramleri ortasından bastırarak tam ve güzel bir şekilde çok bastırmadan takın.
Ramlerde sorun yok, eski ekran kartını takınca görüntü geliyor
Maalesef bazı hazır anakartlarda bu tip yüksek güç girişli ekran kartlarını çalıştırmıyor. BİOS genellikle bulunmuyor. Anakartınız değişecek mecburen.
Hangi anakartı önerirsiniz peki

Aynı sorun benim de başıma gelmişti. Ben iade etmiştim, aldığım arkadaş biosu sıfırladı ve çalıştırdı.

H61 Z77 chipsetli ASUS ve MSI'ın herhangi bir modelini alabilirsiniz. Gigabyte önermem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı