i5 2400 ve RX 580 kasma sorunu

Kanekiyi severim

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce hiç kasmıyordu bugün aşırı derecede droplar ve düşük FPS'ler gördüm, FPS yüksekken bile donuyordu PC içindeki bir yazılımdan kaynaklı olabilir mi diye düşündüm. Sistemde dar boğaz olayı da var ama daha önce kasmayıp şu an kasması kafamı karıştırdı, sadece oyunlarda değil formu yazarken bile kendi kendine donuyor, alt tap yaparken DC deyken vs. yani kasmaması gereken LOL ve MC bile oynanmayacak derecede yardımcı olursanız sevinirim, format düzeltirmi.
Sistemim:
Processor: Intel(r) Core(tm) i5 2400 CPU @ 3.10GHz (4 cpus), ~3.1GHz.
Memory: 8192MB RAM.
Available OS Memory: 8140 MB RAM.
Page file: 25854MB used, 3455MB available.
Windows'dir: C:\Windows.
DirectX version: DirectX 12.
DX setup parameters: Not found.
Card name: Radeon RX 580 series.
Manufacturer: Advanced micro devices, Inc.
Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x67df)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device problem code: No problem.
Driver problem code: Unknown.
Display Memory: 8146 MB.
Dedicated Memory: 4076 MB.
Shared Memory: 4070 MB.
Current mode: 1920 X 1080 (32 Bit) (60Hz)
HDR Support: Not supported.

DxDiag üzerinden bulduğum bilgiler, friver alakalı falanda olabilir en uygun zamanda yardım ederseniz iyi olur yoksa format atmayı düşünmekteyim.
Yardımlarınız şimdiden için teşekkür ederim.

O işlemci ile kartınız darboğaz yapar. İşlemciniz düşük kalır, düşük performans nedenlerinden biri bu. Ama dalgalanma ve ani drop nedeni başka bir şey. Sürücüler güncel mi kontrol edin. Ayrıca oyun içi değerleri MSI Afterburner ile paylaşın.

O işlemci ile kartınız darboğaz yapar. İşlemciniz düşük kalır, düşük performans nedenlerinden biri bu. Ama dalgalanma ve ani drop nedeni başka bir şey. Sürücüler güncel mi kontrol edin. Ayrıca oyun içi değerleri MSI Afterburner ile paylaşın.

Konu dışı ama Google'da Google Search diye bir şey ile arama yapıyorum normal Google'dan farklı bunu nasıl düzeltirim?

Konu dışı ama Google'da Google Search diye bir şey ile arama yapıyorum normal Google'dan farklı bunu nasıl düzeltirim?
Google, ayarlar ve arama motoru yerini Google olarak ayarlayın. Bir program yüzünden ekstra tarayıcı inmiş olabilir. Genellikle virüs oluyor, denetim masasından bir kontrol edin ekstra bir şey var mı diye. Ayrıca Kaspersky ile tarayın.

Ücretli, ücretsiz 30 gün versiyonu bulunuyor. Alternatif ücretsiz iyi olan programlar ile de taratabilirsiniz. Ama en iyisi temiz Windows 10 kurulum olur.

Tamam hocam değerleri kaydediyorum atınca bir üstünden geçeriz.
Biraz boyutuyla oynadım malum 4 mb dan büyükmüş
Tamam hocam değerleri kaydediyorum atınca bir üstünden geçeriz.
Biraz boyutuyla oynadım malum 4 MB'dan büyükmüş.

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim evde kararlaştırdık format atıcaz.

Dosya Ekleri

• zombala bombala.png
    zombala bombala.png
    878,8 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı