i5-2400'den i7-3770'e geçmek fark yaratır mı?

Swerp

Decapat
Merhaba önceden AMD FX 8350 kullanıyordum ve Valorant'ta vs. FPS değerlerim iyiydi ancak mavi ekran sorunu yüzünden bilgisayarcıya götürdüm o da anakartın ve RAM'in sorun çıkardığını söyledi anakartı değiştirince mecbur işlemci de değişti yerine i5-2400 takmış ve şimdi Valorant da fena bir FPS düşüklüğü yaşıyorum. Ekran kartım RX 570. i5-2400'den i7-3770'e geçsem FPS farkı olur mu? Rahatlayabilir miyim artık Valorant oynarken.

i7-3770 cidden güçlü bir işlemci alabilirsin ama soğutmasi da M200 gibi olması gerekiyor stok yetmez.

Stok fan yeterli olmuyor macun da önemli MX-6 kullanin stok fanla sıcaklık 45 derece M200 ile sıcaklık 35 derece.

Sadece Valorant ve CS:GO gibi oyunlar oynayacağım stok fan yeterli olur mu? Eğer dediğiniz fan şartsa alacağım.

Birincisi bir daha o bilgisayarcıya gitme. Evet FPS artışı olur. CS2 için aynı şeyi söyleyemem bilmiyorum. Stok fan yeterli olmayabilir 200TL'lik CPU fan alırsan gayet iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…