i5-2400'den i7-3770'e geçmek fark yaratır mı?

• Konuyu başlatan Swerp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 338
Merhaba önceden AMD FX 8350 kullanıyordum ve Valorant'ta vs. FPS değerlerim iyiydi ancak mavi ekran sorunu yüzünden bilgisayarcıya götürdüm o da anakartın ve RAM'in sorun çıkardığını söyledi anakartı değiştirince mecbur işlemci de değişti yerine i5-2400 takmış ve şimdi Valorant da fena bir FPS düşüklüğü yaşıyorum. Ekran kartım RX 570. i5-2400'den i7-3770'e geçsem FPS farkı olur mu? Rahatlayabilir miyim artık Valorant oynarken.
Performans farkı olur da 2012 yılının işlemcisine utanmadan 1,1.5k fiyat çekiyorlar.

Darboğaz yapıyor yüksek ihtimalle artış olur bayağı.

Ben de i5 3570 işlemci var RX 580 kart ile darboğaz yapıyor.
Dediğiniz gibi darboğaz sorunu vardır i7 3770 işlemci alırsa RX 570 kartı besler.

Hocam 3570 işini görüyor mu?

Darboğaz mevcut lakin beni rahatsız etmiyor grafik ayarlarını yükseltiyorum.
Aktif oynadığım tek oyun GTA 5 high ayarlarda 70,75 FPS civarı veriyor. (RX 580 kart ile)
Valorant bildiğim kadarıyla işlemciye yükleniyor o yüzden 2. el uygun fiyata bulabilirsen İ7 3770 en mantıklısı yoksa da hiç i5 3. nesillerle falan uğraşma tamamen gereksiz masraf olur bence.

Son düzenleme:
Darboğaz mevcut lakin beni rahatsız etmiyor grafik ayarlarını yükseltiyorum.
Aktif oynadığım tek oyun GTA 5 high ayarlarda 70,75 FPS civarı veriyor. (RX 580 kart ile)
Valorant bildiğim kadarıyla işlemciye yükleniyor o yüzden 2. el uygun fiyata bulabilirsen i7 3770 en mantıklısı yoksa da hiç i5 3. nesillerle falan uğraşma tamamen gereksiz masraf olur bence.

Anladım teşekkürler.

Geri
Yukarı