i5 2400S Sistem için ekran kartı önerileri

Sanırım 600w 80 plus olacağı için bir sorun teşkil etmez. Yeğenim r9 290 kullanıyor sorunsuz bir şekilde hemde litepower 600w psu ile. Ben 80 plus olacağı için pek sorun olacağını sanmıyorum.

Sanırım tercihiniz olan R9 290 alınacak (y). Yarın bütçe ayarlama çalışmalarıyla akşama son durumu iletirim. Bir de bu vatanın hafta sonu indirimleri % 'de kaç oluyordu? Tahminimce indirimle bu kart da 700-850 arası bir fiyata inecek o zaman sorun olmaz.

7xxx serisinden almayın bence de şimdi toplayacaksanız r9 lardan bütçenize uygun olanı alın. Sonradan alacaksanız hd 8xxx serisi Türkiye'ye gelene kadar bekleyin derim.

Edit:Ccc'nin son versionunu yükleyin. Güçten yüksek performans filan alın. Belki ccc'nin ayarları bozuktur o ekran kartının miladı dolmadı daha.

Ek olaraktan işlemcin güzel ratinglerine baksana :) Core i5-2400S 2.5GHz PC Gaming CPU Hardware For Game System Requirements i5-2400S 2.5GHz

Son düzenleme:
Sizin veya ailenizden herhangi birinin kredi kartı varsa 1000 lira peşin verip kalanı 9 taksit yaptırabilirsiniz.
Peşin alma gibi bir durumum yok zaten alırsam direk kredi kartı ile alacağım yinede fikir için teşekkürler.
7xxx serisinden almayın bence de şimdi toplayacaksanız r9 lardan bütçenize uygun olanı alın. Sonradan alacaksanız hd 8xxx serisi Türkiye'ye gelene kadar bekleyin derim.

Edit:Ccc'nin son versionunu yükleyin. Güçten yüksek performans filan alın. Belki ccc'nin ayarları bozuktur o ekran kartının miladı dolmadı daha.

Ek olaraktan işlemcin güzel ratinglerine baksana :) Core i5-2400S 2.5GHz PC Gaming CPU Hardware For Game System Requirements i5-2400S 2.5GHz
İşlemci iyi bende farkındayım 2009 civarı almıştım yanılmıyorsam. Hala da iş görüyor hiç bir sıkıntı olmadan. Ccc'nin de son versiyonu yüklü zaten ve de bilgisayar güç yönetimi her zaman yüksek performansta ama sonuç bu dediğim gibi, Far Cry 3 high ayarlarında 20- 30 fps arası değişiyor. Gökyüzüne dönersem veya daha geniş bir grafik açısına geçersem 10 civarında dolaşıyor bu kartla :(. Sıkıntıda buradan kaynaklanıyor zaten.

Hocam başka oyunlarda da durum aynıysa donanımsal bir sıkıntın da olabilir. Bu arada vsync aa gibi ayarları kapatın. Ayarları mediumdan başlayıp yavaşça yükseltin. Mediumda da 30 fps veriyorsa sıkıntı vardır.

Edit:Bu arada yaz aylarında olduğumuz için, malum havalar sıcak. Kasayı güzelce bir temizleyin belki ısınmadan yapıyordur. Cpu kullanımı yüksekse termal macun sür derim ben.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı