i5-2410M sistem zorlanınca DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 7

Ali Doğan01

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD
Ekran kartı
NG GT540M
İşlemci
Intel Core i5-2410M 4 çekirdek
Windows 7 64 Bit kullanıcısıyım. PC'me 2 ay önce virüs bulaştı ve format attırdım. Formattan sonra 1 aya yakın süre sorunsuz kullandım ancak bir gün akşam oyun oynarken bir anda mavi ekran aldım. Sonralarda PC'mi ne zaman zorlasam mavi ekran almaya başladım. Sizce sorunu nedir? İsterseniz minidump dosyası atabilirim. PC'm 9 yıllık Casper. Ve kısa bir sürede RAM sorunlarını arattım RAM'ler temiz çıktı.
Çoğunlukla.
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Bu üç hatayı alıyorum.

Windows 7 64 Bit kullanıcısıyım. PC'me 2 ay önce virüs bulaştı ve format attırdım. Formattan sonra 1 aya yakın süre sorunsuz kullandım ancak bir gün akşam oyun oynarken bir anda mavi ekran aldım. Sonralarda PC'mi ne zaman zorlasam mavi ekran almaya başladım. Sizce sorunu nedir? İsterseniz minidump dosyası atabilirim. PC'm 9 yıllık Casper. Ve kısa bir sürede RAM sorunlarını arattım RAM'ler temiz çıktı.
Çoğunlukla.
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Bu üç hatayı alıyorum.
Minidump şart. Atın bakalım.

Çoğunlukla.
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Bu üç hatayı alıyorum.
Minidump

CD-ROM hata vermiş, aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın.

İnternet sürücüsü kurulmamış.

Hw ınfo programını kaldırın.

BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlayın.

DirectX dosyalarında eksiklikler var. Verdiğim kurulum dosyasından kurun:

İşlemcinin içerisindeki dahili ekran kartı sürücüsü hata vermiş. Verdiğim sürücüyü kurun:

Ekran kartı sürücüsü hata vermiş. Verdiğim sürücüyü kurun: http://tr.download.nvidia.com/Windows/391.35/391.35-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

Realtek ses sürücüsü hatalı. Verdiğim sürücüyü kurun:

Önerim: Windows 8.1 64 Bit kurun.
@Ali Doğan01

CD-ROM hata vermiş, Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakın.

İnternet sürücüsü kurulmamış.

Hw ınfo programını kaldırın.

BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlayın.

DirectX dosyalarında eksiklikler var. Verdiğim kurulum dosyasından kurun:

İşlemcinin içerisindeki dahili ekran kartı sürücüsü hata vermiş. Verdiğim sürücüyü kurun:

Ekran kartı sürücüsü hata vermiş. Verdiğim sürücüyü kurun: http://tr.download.nvidia.com/Windows/391.35/391.35-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

Realtek ses sürücüsü hatalı. Verdiğim sürücüyü kurun:

Önerim: Windows 8.1 64 Bit kurun.
@Ali Doğan01

dediğiniz her şeyi yaptım ancak yeniden 8.1 de mavi ekran veriyor sorun nedir sizce bu arada mavi ekran verdikten sonra açınca ekran kartım aygıt yöneticisinde gözükmüyor ekran kartımı kaldırdım ama yeniden mavi ekran verdi size ekran kartı ile alakali olabilir mi

dediğiniz her şeyi yaptım ancak yeniden 8.1 de mavi ekran veriyor sorun nedir sizce bu arada mavi ekran verdikten sonra açınca ekran kartım aygıt yöneticisinde gözükmüyor ekran kartımı kaldırdım ama yeniden mavi ekran verdi size ekran kartı ile alakali olabilir mi

Hocam ekran kartınız nedir? Ayrıca sadece oyunda mı mavı ekran veriyor. Oynadığınız oyun nedir? Son olarak da o sisteme Windows 10 kurmanızı öneriririm SSD varken Windows 7 kullanmak saçma olur.

Hocam ekran kartınız nedir? Ayrıca sadece oyunda mı mavı ekran veriyor. Oynadığınız oyun nedir? Son olarak da o sisteme Windows 10 kurmanızı öneriririm SSD varken Windows 7 kullanmak saçma olur.

540M ekran kartım var, sadece oyunda vermiyor. Genelde Minecraft oynarım. Windows 10 önceden kurdum ama ekran kartımın hiçbir sürümü Windows 10 ile uyumlu değil yeni sürümleri uyumlu ama ekran kartım sadece 441.41 sürümünde çalışıyor 540Mlerin hepsinde olan bir hata

@Kaan0971 sorun ne sizce RAM'ler olabilir mi?

Son düzenleme:
540M ekran kartım var, sadece oyunda vermiyor. Genelde Minecraft oynarım. Windows 10 önceden kurdum ama ekran kartımın hiçbir sürümü Windows 10 ile uyumlu değil yeni sürümleri uyumlu ama ekran kartım sadece 441.41 sürümünde çalışıyor 540mlerin hepsinde olan bir hata.

@Kaan0971 sorun ne sizce RAM'ler olabilir mi?

Hocam mavi ekran vermeye yakın ya da zorlandığı andaki sıcaklık değerleri nasıl? İşlemci veya ekran kartı aşırı ısınıyor olabilir.

Hocam mavi ekran vermeye yakın ya da zorlandığı andaki sıcaklık değerleri nasıl? İşlemci veya ekran kartı aşırı ısınıyor olabilir.
Hocam söyle bişey var pc 1 gün açılıyor 5 saat boyunca oyun oynayabiliryorsunuz ama 3 4 gün boyunca açınca mavi ekran veriyor bir daha açmak için 3 4 gün gerekiyor ısınmadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü her zaman ısınıyor memtest86 yapayım mı isterseniz

@Kaan0971 bu şekilde çizikler oluşuyor bazen ekranda ve bu şekilde de kapanabiliyor
IMG_20221112_152231.jpg

Son düzenleme:
Hocam söyle bir şey var PC 1 gün açılıyor 5 saat boyunca oyun oynayabiliryorsunuz ama 3 4 gün boyunca açınca mavi ekran veriyor bir daha açmak için 3 4 gün gerekiyor ısınmadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü her zaman ısınıyor Memtest86 yapayım mı isterseniz.

@Kaan0971 bu şekilde çizikler oluşuyor bazen ekranda ve bu şekilde de kapanabiliyorEki Görüntüle 1570035

Hocam ekrandaki çiziklerdende anlaşılacağı üzere ekran kartınızda sıkıntı var. Tamiri ne kadar tutar bilmiyorum ancak eğer işlemcinizde dahili ekran kartı varsa harici ekran kartınızı devre dışı bırakarak kullanabilirsiniz diye umuyorum. Ancak oyun performansı kötü olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı