i5 2430M işlemci değişimi

Biri sürekli üzgün atıyor. :D

Bazı laptoplarda işlemci onboard şeklinde, anakarta birleşik gelir. Mesela benim bilgisayarım öyle. Bunlarda işlemci değişimi profesyonel aletler ile yapılıyor, ki ücreti anakarttan daha fazla. Benim bilgisayarın işlemcisi anakartı ile satılıyor. Bazılarında ise masaüstü gibi değiştirilebiliyor. Benim RAM'ler de anakarta birleşik. Sizin bilgisayarda işlemci çıkarılabilir şekildeyse ve işlemciniz ile aynı soket yapısında işlemci varsa değiştirilebilir.

Daha fazla cevap vermiyorum sana. 😀
Niye? Haksız çıktın diye mi :D?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

14:10 dakikaya gelirsen, bu arkadaşın laptopunun anakartı. Üstteki chip ekran kartı, alttaki işlemci. Gördüğün işlemcinin etrafındaki beyaz şey soket. Biraz araştırmanı öneririm.

Biri sürekli üzgün atıyor. :D

Bazı laptoplarda işlemci onboard şeklinde, anakarta birleşik gelir. Mesela benim bilgisayarım öyle. Bunlarda işlemci değişimi profesyonel aletler ile yapılıyor, ki ücreti anakarttan daha fazla. Benim bilgisayarın işlemcisi anakartı ile satılıyor. Bazılarında ise masaüstü gibi değiştirilebiliyor. Benim RAM'ler de anakarta birleşik. Sizin bilgisayarda işlemci çıkarılabilir şekildeyse ve işlemciniz ile aynı soket yapısında işlemci varsa değiştirilebilir.

Masaüstü gibi değişebilen işlemciler bu seviyede düşük işlemciler olmaz. Monster'da mesela üst düzey olan 10900k soketli yapıda. Gidip de 2430M'i soketli yapıda yapmazlar.
Niye? Haksız çıktın diye mi :D?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaşın laptopunun anakartı. Üstteki chip ekran kartı, alttaki işlemci. Gördüğün işlemcinin etrafındaki beyaz şey soket. Biraz araştırmanı öneririm.

Her laptopun anakartı aynı değil. Sadece işlemci bilgisi ile aynı laptop olduğunu nereden çıkardın?

Masaüstü gibi değişebilen işlemciler bu seviyede düşük işlemciler olmaz. Monster'da mesela üst düzey olan 10900k soketli yapıda. Gidip de 2430M'i soketli yapıda yapmazlar.
1. nesil işlemcili laptopum var ve değiştirilebiliyor. O orta seviye işlemciler için olmuyor.
Her laptopun anakartı aynı değil. Sadece işlemci bilgisi ile aynı laptop olduğunu nereden çıkardın?
Dostum sen ciddi misin? Arkadaşın mesajını okumadın mı? Laptopun marka modelini vermiş.

1. nesil işlemcili laptopum var ve değiştirilebiliyor. O orta seviye işlemciler için olmuyor.

Dostum sen ciddi misin? Arkadaşın mesajını okumadın mı? Laptopun marka modelini vermiş.

Bu kadar Savage modda olmana gerek yok. Yazdığı şey gözümden kaçmış olabilir veya mesaj sonradan düzenlenip marka bilgisini yazmış olabilir. Sakin ol.

Bu kadar Savage modda olmana gerek yok. Yazdığı şey gözümden kaçmış olabilir veya mesaj sonradan düzenlenip marka bilgisini yazmış olabilir. Sakin ol.
Savage modda değilim. İlk mesajın (o laptop için) yanlış bilgi. Bende mesajını alıntılayıp değiştirilebilir olduğunu belirttim. Ayrıca o mesajdan sonra küçümseyici mesaj yazdın. Ben yine de sakinliğimi korudum.

@omerler24 Dostum ilk önce İ5 istediğini belirtmişsin. İ5 2540M alabilirsin. İ7'ye yükseltmediğin sürece değiştirsen bile çok performans farkı göremezsin. İşlemciyi Türkiye'de bulabileceğini sanmıyorum. Ancak Aliexpress'de bulabilirsin. Senin için link bıraktım.

Son düzenleme:
Savage modda değilim. İlk mesajın (o laptop için) yanlış bilgi. Bende mesajını alıntılayıp değiştirilebilir olduğunu belirttim. Ayrıca o mesajdan sonra küçümseyici mesaj yazdın. Ben yine de sakinliğimi korudum.

Ben değiştirilemez yazmadım, müdahale ile değiştirilebilir dedim. Ancak soketli yapıdaymış attığın videodan sonra görmüş oldum. Şu anakartın soketli yapıda olacağını 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi, hala da ilginç geliyor.

@omerler24 dostum ilk önce i5 istediğini belirtmişsin. i5 2540M alabilirsin. i7'ye yükseltmediğin sürece değiştirsen bile çok performans farkı göremezsin. İşlemciyi Türkiye'de bulabileceğini sanmıyorum. Ancak AliExpress'de bulabilirsin. Senin için link bıraktım.

Teşekkür arkadaşım bilgisayar kapalı idi ben kendim yapmayacağım bir tanıdık yapacak ama işlemciyi ben bulmam gerek bunu alabilirim belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı