i5 2430M ve GT 525M laptop ısınıyor

Batuhan46

Kilopat
Daha fazla  
Burada daha önce bir konu daha açmıştım bu ısı ile ilgili. O konuda bana güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumundan %80'e çekmemi tavsiye ettiler. İlk başta işe yaradı ama sonrası rezalet oldu. Artık bilgisayar şarjda değilken bile ısınıyor. En ufak bir şeyde sıcaklık-CoreTemp'den gösterildiğine göre- 65'lere hatta 70'lere çıkıyor. Şarjda oyun oynarken %80 olmasına rağmen bilgisayar ısınıp kapanıyor. Belki bataryadan dolayıdır diye bataryayı söküp yeniden taktım ama durum yine aynı. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Intel Core i5 2430M
  • 4 GB RAM
  • GT 525 M
  • Windows 7'den Windows 10'a geçtim

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada daha önce bir konu daha açmıştım bu ısı ile ilgili. O konuda bana güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumundan %80'e çekmemi tavsiye ettiler. İlk başta işe yaradı ama sonrası rezalet oldu. Artık bilgisayar şarjda değilken bile ısınıyor. En ufak bir şeyde sıcaklık-CoreTemp'den gösterildiğine göre- 65'lere hatta 70'lere çıkıyor. Şarjda oyun oynarken %80 olmasına rağmen bilgisayar ısınıp kapanıyor. Belki bataryadan dolayıdır diye bataryayı söküp yeniden taktım ama durum yine aynı. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Intel Core i5 2430M
  • 4 GB RAM
  • GT 525 M
  • Windows 7'den Windows 10'a geçtim
aynı sorun bende de vardı ama sorun çözüldü sorun şu İşlemci termal macun ve fan temizliği bunları yap muhtemelen boğulmuştur makinan radyatör ızgaraların tıkanmıştır şimdi on numara oldu benim pc ve ayrıca ısınma olduğu zamanlar sadece Turbo boost zamanı oda oyunlarda oluyor bunu da normal olmalı çünkü ekran kartı gömülü bir sistem ve ayrca soğutma yetmiyor yüksek performans moduna geçiyor oyunlarda
aynı sorun bende de vardı ama sorun çözüldü sorun şu İşlemci termal macun ve fan temizliği bunları yap muhtemelen boğulmuştur makinan radyatör ızgaraların tıkanmıştır şimdi on numara oldu benim pc ve ayrıca ısınma olduğu zamanlar sadece Turbo boost zamanı oda oyunlarda oluyor bunu da normal olmalı çünkü ekran kartı gömülü bir sistem ve ayrca soğutma yetmiyor yüksek performans moduna geçiyor oyunlarda
Cpu: intel core i5 2450M
gpu : Nvidia Geforce Gt540M 2 GB.
Bellek : 8 gb.
İşletim sistemi : Windows 7 den (8.1 geçtim)

Termal macununu yenilediniz mi? Fanı düzgün çalışıyor mu?
Termal macunu yenileyeli yaklaşık 1 sene oluyor.Hemen kuruyacağını zannetmiyorum.

Cpu: intel core i5 2450M
gpu : Nvidia Geforce Gt540M 2 GB.
Bellek : 8 gb.
İşletim sistemi : Windows 7 den (8.1 geçtim)
Tamamen temizleteli 1 sene oldu yaklaşık.Fanı da (ızgaradan gözüktüğü kadarıyla)çok tozlu değil.Kusura bakmayın ceza aldığım için geç cevap veriyorum.
Yardım eden var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı