i5 2430M ve GT 540M laptopun sıcaklık değerleri normal mi?

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Sistemin tüm bakımını yapıp Cooler Master MasterGel Pro kullanıp çalıştırdım. Eskisine nazaran daha serin lakin halen bana sıcak gibi geliyor. Boşta 45-50°c oyunda ise 85-98°c bu normal mı?
240GB WD Green SSD.
2x4 DDR3 1600MHz RAM.
GT540M.
i5 2430M.
ASUS laptop.
Soğutucu örnek görseldir. Bana yetersiz gibi geldi ama bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• images (80).jpeg
    images (80).jpeg
    29,8 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı laptopun markası Lenovo olanı var. Özellik olarak ve fan olarak neredeyse hiçbir farkları yok. Çokda sıkıntı etmeyin. Eğer macununu düzgün yenilerseniz sıkıntı çıkarmıyor.

Eğer çok ısındığını hissederseniz bile programa bakın ve eğer 80 dereceyi geçmediyse rahat rahat devam edin. Ben oyun oynarken laptop ısınsa da hiç performans düşüşü yaşamadım.

Eğer çok ısındığını hissederseniz bile programa bakın ve eğer 80 dereceyi geçmediyse rahat rahat devam edin. Ben oyun oynarken laptop ısınsa da hiç performans düşüşü yaşamadım.
Afterburner ile bakıyorum cs de 95-98 arası takılıyor maks derece olarak .d

Bende de aynı laptopun markası Lenovo olanı var. Özellik olarak ve fan olarak neredeyse hiçbir farkları yok. Çokda sıkıntı etmeyin. Eğer macununu düzgün yenilerseniz sıkıntı çıkarmıyor.
Macun düzgün sürdüm çokca biglisayarın değiştirdim acaba daha iyi bir fan mı almalıyım?

Bir laptop soğutucu kullanıyor musunuz hocam?
Varken 5 derece fark ediyor sadece.

Afterburner ile bakıyorum cs de 95-98 arası takılıyor maks derece olarak .d

Macun düzgün sürdüm çokca biglisayarın değiştirdim acaba daha iyi bir fan mı almalıyım?

Varken 5 derece fark ediyor sadece.
Hocam jenerasyonuna göre bu sıcaklıklar kabul edilebilir. Kaç yıllık bir laptop? Boştaki ısısı normal kabul edilebilir. Bir de bu sorun aniden mi gelişti yani bir kaç gün öncesine kadar ısınmıyorken birden mi ısınmaya başladı?

Hocam jenerasyonuna göre bu sıcaklıklar kabul edilebilir. Kaç yıllık bir laptop? Boştaki ısısı normal kabul edilebilir. Bir de bu sorun aniden mi gelişti yani bir kaç gün öncesine kadar ısınmıyorken birden mi ısınmaya başladı?
yo bayadır böyle. Ben de öyle düşündüm 10+ laptop sonuçta

Yeni konular

Geri
Yukarı