i5-2450M GT 520M Sistemde Valorant Tam Ekran Olmuyor

bugragoktg

Centipat
Daha fazla  
Intel HD Graphics 3000 ve NVIDIA GT 520M ekran kartı var bilgisayarımda. İşlemcim i5-2450M. Evet tüm sürücülerim güncel. Valorant'ı tam ekrana aldığımda görüntü donuyordu. Önceden bu sorunu Windows 8.1'e geçerek çözüştüm. Fakat Riot'un yaptığı açıklamaya göre hileceileri azaltmak için Windows 10'un altındaki sürümlerde destek 14 Mart'tan itibaren kesilecek. Bu sebeple Valorant oynayabilmek için Windows 10'a geçmek zorunlu hale geldi. Windows 10 da ise oyun tam ekran olmuyor. Pencereli tam ekranda fazlasıyla FPS sıkıntısı yaşıyorum. Windows 10 için bildiğiniz bir çözüm varsa söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.

Şaka gibi ama bugün sürekli bana Dell Inspiron N5110 konuları denk geliyor sanki. Bunun da o pc ya da çok benzeri olduğuna yemin edebilirim.

Eğer sürümleri değiştirmek daha önce bir çare olduysa 2016 LTSB ve 2019 LTSC gibi sürümleri denemeni öneririm. Ben 2016 LTSB'de oyunlarda çok iyi performans alıyorum çünkü.

Şaka gibi ama bugün sürekli bana Dell Inspiron N5110 konuları denk geliyor sanki. Bunun da o PC ya da çok benzeri olduğuna yemin edebilirim.

Eğer sürümleri değiştirmek daha önce bir çare olduysa 2016 LTSB ve 2019 LTSC gibi sürümleri denemeni öneririm. Ben 2016 LTSB'de oyunlarda çok iyi performans alıyorum çünkü.

Peki bu sürümler için Vanguard'ın desteği var mı? Çünkü bazı Windows 10 sürümlerinde açılmıyor diye biliyorum. Şu anda Windows 10 1803 sürümünü kullanıyorum ve bu sorunu yaşıyorum.

Peki bu sürümler için Vanguard'ın desteği var mı? Çünkü bazı Windows 10 sürümlerinde açılmıyor diye biliyorum. Şu anda Windows 10 1803 sürümünü kullanıyorum ve bu sorunu yaşıyorum.
Vanguard desteğini bilmiyorum ama ben 2016 LTSB'de oynadığım hiçbir oyunda sorun yaşamadım.

Anladım. Deneyip cevap yazacağım
Olmazsa daha yeni LTSC sürümlerini de deneyebilirsin. Yenilerin destekleyeceğini düşünüyorum.

@bugragoktg 2016 LTSB için desteklenmeyecekmiş. Az önce araştırdım. Desteklenen sürüm varsa bir bakacağım.

Buldum. 2019 LTSC hala destekleniyor olmalı. Sürümü 1809. Bunu kurmayı deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Olmazsa daha yeni LTSC sürümlerini de deneyebilirsin. Yenilerin destekleyeceğini düşünüyorum.

@bugragoktg 2016 LTSB için desteklenmeyecekmiş. Az önce araştırdım. Desteklenen sürüm varsa bir bakacağım.

Buldum. 2019 LTSC hala destekleniyor olmalı. Sürümü 1809. bunu kurmayı deneyebilirsin.

Teşekkürler, şimdi ISO'yu indirmeye başlıyorum.

Buldum. 2019 LTSC hala destekleniyor olmalı. Sürümü 1809. bunu kurmayı deneyebilirsin.

Sizce macOS kursam işe yarar mı?

macOS konusunda bir fikrim yok. Oyun için pek tercih edilmediğini biliyorum sadece. Muhtemelen 2019 LTSC bir süre daha idare edecektir. Tam ekran sorunuyla karşılaşmamak iyi olur.

Dostum denedim fakat işe yaramadı maalesef. Farklı bir sürüm biliyor musun hem Valorant çalıştırıp Intel 3000 ile tam ekrana alabileceğim?

Teşekkürler, şimdi ISO'yu indirmeye başlıyorum.

Sizce macOS kursam işe yarar mı?

(macOS Valorant desteklemiyormuş)

Dostum denedim fakat işe yaramadı maalesef. Farklı bir sürüm biliyor musun hem Valorant çalıştırıp Intel 3000 ile tam ekrana alabileceğim?
2021 LTSC? artık günümüze yaklaşıyoruz... Çok fazla sürüm var deneye deneye bulmak da yoracak ama işte. Bunda ne sorun çıktı? Vanguard destekliyordu çünkü.

Geri
Yukarı