Kapalı i5 2450M laptop 1300 TL

laptop ücreti diye not düştüğüm
Parayı gönderirken bu notu düşmeniz çok iyi olmuş. Bu sayede "sebepsiz zenginleşme" kapsamında değerlendirilir ve yargı süreci sizin lehinize hızlı bir şekilde sonuçlanır.

Ayrıca belki okuyan arkadaşlar olur diye de eklemek isterim. Banka aracılığı ile ödeme yapmak, para göndermek istediğiniz zaman lütfen açıklamayı çok net bir şekilde belirtin. Bu paranın neden gönderildiğini detaylıca belirtin. Kişiler arasında bir satış olduğu ve karşılığında da bu paranın satış saiki ile gönderildiği net bir şekilde anlaşılmalıdır.

Tekrar geçmiş olsun.

17/12/2020 itibarıyla yasal süreç başlamıştır. İlgili polis merkezine suç duyurusunda bulundum. En kısa sürede adalet kurumlarının gerekli mercilerine iletilecektir. Savcının önüne gelme süresi ise dosya, yoğunluk sırasına göre değişebiliyormuş. Tahmini 1-3 ay arasında savcıya ulaşmış olacaktır dediler. Bundan sonraki süreci ne kadar uzun sürse de buradan da paylaşacağım. Ticaretime de devam ediyorum tabii ki. Bundan sonra çok daha fazla dikkat edeceğim. Yardımcı olan, mesaj atan herkese teşekkürler.

17/12/2020 itibarıyla yasal süreç başlamıştır. İlgili polis merkezine suç duyurusunda bulundum. En kısa sürede adalet kurumlarının gerekli mercilerine iletilecektir. Savcının önüne gelme süresi ise dosya, yoğunluk sırasına göre değişebiliyormuş. Tahmini 1-3 ay arasında savcıya ulaşmış olacaktır dediler. Bundan sonraki süreci ne kadar uzun sürse de buradan da paylaşacağım. Ticaretime de devam ediyorum tabii ki. Bundan sonra çok daha fazla dikkat edeceğim. Yardımcı olan, mesaj atan herkese teşekkürler.
Dediğim gibi etiketlerseniz sevinirim. Umarım adalet kelime olarak kalmaz.
Ufak bir yazı yazdım bu konuda okursanız yararlı olur size de.

Geçmiş olsun tekrardan dostum. Tarafıma yine WP üzerinden ulaşırsan sevinirim. Bir kaç sorum var.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Tüm konuyu okudum. Şahsın ilanda verdiği numara da büyük ihtimalle kendine ait değil. Patates hat dediğimiz hatlardan. Yani yabancı uyruklu kişiler adına alınan illegal numaralardan galiba... 3. parti uygulamalarda başka birinin adına çıkıyor çünkü. Ayrıca şahıs Mecidiyeköy yakınlarındaki Gültepe, Kuştepe gibi pisliğin bol olduğu yerlerde yaşayan bir tipleme tahminimce. İsmi Mustafa Aktaş mı acaba gerçekten IBAN üzerinde bu isim mi çıkıyor? 3 ay gibi bir sürmez tahminimce konunun sonuca varması...

Hocam geçmiş olsun. Umarım dava lehinize sonuçlanır.

Geçmiş olsun. Bununla ilgili üye oldğunuz tüm forumlarda konu açar mısınız? Para gönderdiğiniz kişinin adı, soy ismi ve IBAN bilgileri şeklinde. Faydalı olacaktır.

Cezalandırma durumuna gelince, doğru düzgün ceza almadıkları için ve yakalandıktan sonra ellerini kollarını sallayıp çıktıkları için bu kadar rahatlar. Adam gibi ceza alsalar kimse cesaret edemez.

Uzak yerlerden ürün alacaksanız kullanıcılara tavsiyem şu; satıcının bulunduğu ilde tanıdık olduğunu söyleyin. Yani "Niğde'de tanıdık var, o gelip alacak." diye mesaj atın. O zaman durum anlaşılıyor. Genelde yan çiziyorlar zaten.

Zaten o sıradayım fotoğrafından anlamıştım. O kadar belli ki profesyonel olarak çekildiği.

Arkadaştan 10/12/2020 tarihinde ilandaki bilgisayarı satın aldım. PTT ile havale akabinde kargo ile yolladı. Olay şöyle gelişti: Önce bana PTT'ye gittiğine dair fotoğraf, konum, daha sonra da ürünü kargoladığına dair e-Devlet'ten takip kodunu paylaştı. Mesaj gelir normalde PTT'den ... Adınıza ... Takip kodlu gönderi kabul edilmiştir diye fakat mesaj gelmedi PTT'den. Ben de bana nasılsa 3 adet ekran görüntüsü attı. SS'lerde takip kodu, alıcı satıcı, gönderi adres vb tüm bilgiler var diye; e-Devlet sayfası diye güvenip 1200TL ücret yolladım. Sigorta yaptırmıştı belki de o yüzdendir mesaj gelmemesi diye Bit yeniği aramadım. Akşam kodu PTT ve e-Devlet'e girdiğimde ise kod hatalı yazısıyla karşılaştım. Daha sisteme düşmemiştir vs diyerek bir şey yapmadım. Güvendim. 3 gün boyunca böyle oldu. Pazartesi günü arkadaşa mesaj attığımda cevap vermedi. PTT'yi aradım. Müşteri temsilcisi böyle bir kodun olmadığını söyledi. Dün gece sularında ne oldu tam anlamadım tarzında bir mesaj attı ve daha sonra tekrar mesaj yok. Okundu bilgisi vs kapattı. Şimdi burada bu mesajlar dursun. Çok fazla alım-satım yaptım bu şekilde kitap, bilgisayar ve bileşenleri gibi. Bu forumdan da DH forumdan da yaptım üstelik; İlk forum alışverişim değil. İlk defa başıma geldi. GET tercih edebilirdin gibi önerileriniz için teşekkür ederim. Birçok zaman tercih ediyorum fakat 1200TL için bir insanı dolandıracak daha sonra da aynı sitede tekrar ilan açacak kadar ahlak yoksunu olduğunu düşünmedim satıcının. Yada uygun fiyat diye almak istedim direkt. Bakalım elimden gelebilecek bir şey olacak mı bana da iyi bir ders olacak. Ekran görüntülerini eklerim gerekirse.
GÜNCELLEME(yeni mesaj olarak ekleyemedim.)
Satıcı biraz önce mesaj attı. Anlamadım hocam neler oluyor tarzında konuştu. Mesajların gelmediğini, IMEI olmadığı için kendisine telefonla ulaşılamadığını söyledi. Yarın PTT'den alıp başka bir kargo ile yollayacakmış. Bende hiçbir şekilde çıkmayan koda dair ekran görüntüsü de attı. Niğde'de bekliyormuş kargo. PTT'yi arayıp ulaşamadığım, siteden veya e-Devlet'ten çıkmayan kod onda çıkıyormuş. Herhangi bir gelişme olursa tekrar buraya yazacağım.
Çok geçmiş olsun hocam. Dolandıran arkadaşın aldığı riske değer mi çok rahat bulunur o arkadaş.

Hocam açıkçası bana göderdiği fotoğraflar bile sahte gibi geldi.
Bu haberdeki fotoğraf ile aynı kişi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı