i5 2450M NVIDIA GT520MX sistem Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 8.1

CHILLSOULFLY

Hectopat
Yer
Gallifrey
Daha fazla  
Bugün Valorant'a girdim ve aşırı fazla FPS düşmesi olduğunu fark ettim. 70-80'den 8'e falan düşüyor FPS. Dün yoktu böyle bir sorun fakat bu sabah başladı hala düzelmedi. Arka planda uygulama çalışmıyor, temp ve %temp%'yi temizledim, içini açıp anakartı, fanı temizledim fakat değişme yok. Sabah oyuna girmeden önce Windows güncelleme yaptı, belki bundan da olabilir.

Sistem özellikleri;
i5 2450M.
NVIDIA GT520MX.
DDR3 12 GB RAM.

Bugün Valorant'a girdim ve aşırı fazla FPS düşmesi olduğunu fark ettim. 70-80'den 8'e falan düşüyor FPS. Dün yoktu böyle bir sorun fakat bu sabah başladı hala düzelmedi. Arka planda uygulama çalışmıyor, temp ve %temp%'yi temizledim, içini açıp anakartı, fanı temizledim fakat değişme yok. Sabah oyuna girmeden önce Windows güncelleme yaptı, belki bundan da olabilir.

Sistem özellikleri;
i5 2450M.
NVIDIA GT520MX.
DDR3 12 GB RAM.
BD PROCHOT Throttling oluyor olabilir. Tam bu durumu karşılıyor. ThrottleStop indirin. Yardımcı olacağım.

BD PROCHOT Throttling oluyor olabilir. Tam bu durumu karşılıyor. ThrottleStop indirin. Yardımcı olacağım.
İndirdim hocam.
1626113599051.png

Thermal Throttling de olmak üzere bir takım sorunlar var. Bu program bu sorununuzu çözmez ise yapabileceğiniz sistemin soğumasını arttırmak.

Muhtemel çözüm 1: Ekranın sol tarafındaki BD PROCHOT tikini kaldırın. Ardından test edin.

Muhtemel çözüm 2: Sistemdeki diğer parçaları soğutarak sebep oluşturan parçayı soğutmak.

Tanım BD PROCHOT: Çift taraflı PROCHOT demektir. Bazı bilgisayarlarda anakarttaki bir parçanın aşırı ısınması sonucu sistemdeki işlemciye yavaşlatma sinyali gönderilir sonucunda işlemci frekansı genellikle 1 Ghz'nin bile altına iner bir süre. Bu olaydan şüpheleniyorum.

Çözüm 2: Sisteminizdeki diğer parçaları bu yüzden soğutmalıyız. Sisteminiz Undervolt desteklemediği için oyun performansına etki etmeyen parçaların gücünü azaltmalıyız. Şanslısınız ki 2 görüntü bağdaştırıcısı var.

Pil Simgesine sağ tık yapın. Güç Seçeneklerine tıklayın. Oradan mevcut uygulanan planın sağındaki "Plan ayarlarını değiştir" e gelin. Oradan Gelişmiş sekmesine gidin. İntel Grafiklerini göreceksiniz. İntel Grafiklerini Maksimum Pil Ömrü olarak ayarlayın. Merak etmeyin Pil ömrü olarak ayarlasanız bile hiçbir fark hissetmeyeceksiniz. Sistem sadece daha soğuk olacak.

1. Çözümle beraber 2 sini de uygulayın. Bunlar işe yaramaz ise yapabileceğiniz kasanızın altına laptop soğutucu almanız. Sizinki gibi laptoplarda etkili olabilir.

Hocam dediklerinizi yaptım değişme yok. Bir de BD PROCHOT olsaydı neden şimdi drop girmeye başladı? Düne kadar sıkıntı yoktu.
Son güncellemeden sonra zaten forumda lafı geçiyor ama eğer güncelleme ile alakalı değilse bununla ilgili olabilir. 8 FPS'e düşmesi yüzünden BD PROCHOT şüphesi oluştu. Aynı zamanda Thermal Throttling de oluyor işlemcinizde. Sıcaklık kaynaklı kısma. Ancak bu kadar düşüreceğini düşünmüyorum.

Son güncelleme ile ilgili değil ise bu dediklerim probleminizi çözebilirdi. Burada dediklerim dışında yapabileceğiniz bir şey maalesef yok.

Geri
Yukarı