3000G sistemde Valorant FPS düşmesi

ilhan yalçın

Decapat
Yer
Rize/çayeli
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
RAM
8 gb ddr4 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
120 gb ssd 320 gb hdd
Ekran kartı
VEGA 3
Anakart
asus prime a320m-f
İşlemci
amd athlon 3000g
Valorant oynarken V-Sync açınca FPS buy menüsünde ya da ayarlara girince bazen operatörün dürbününü açınca FPS 30'a sabitleniyor vsnyc açmayınca da çok fazla FPS düşmesi yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant oynarken V-Sync açınca FPS buy menüsünde ya da ayarlara girince bazen operatörün dürbününü açınca FPS 30'a sabitleniyor vsnyc açmayınca da çok fazla FPS düşmesi yiyorum.

RAM belleğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, aynı RAM modelini alıp çift kanal 16 GB RAM yapmak APU sistemlerde ciddi performans artışına neden oluyor.

Valorant oynarken V-Sync açınca FPS buy menüsünde ya da ayarlara girince bazen operatörün dürbününü açınca FPS 30'a sabitleniyor vsnyc açmayınca da çok fazla FPS düşmesi yiyorum
Aslında işlemciniz yeterli ama yinede yapmadıysanız vanguard'ın kullandığı çekirdek sayısını kısıtlamanızı öneririm. Görev yöneticisi yerine Process Lasso programından yaparsanız, her oyuna girdiğinizde tekrar tekrar ayarlamanız gerekmez. Bunu yapmak sorununuzu tam olarak çözmez ama donmaları az da olsa önleyebilirsiniz.

Aslında işlemciniz yeterli ama yinede yapmadıysanız vanguard'ın kullandığı çekirdek sayısını kısıtlamanızı öneririm. Görev yöneticisi yerine Process Lasso programından yaparsanız, her oyuna girdiğinizde tekrar tekrar ayarlamanız gerekmez. Bunu yapmak sorununuzu tam olarak çözmez ama donmaları az da olsa önleyebilirsiniz.
Çok teşekkürler hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı