i5 2450M sistemde PyCharm kasıyor

cenkkk

Megapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 2 Quad Q6600 | AMD RX 6800 XT | 2 GB RAM| 250 GB Hitachi HDD|
Arkadaşlar Python ile program yazmaya yeni başladım ve bunun için PyCharm kullanıyorum, ancak programı açar açmaz daha hiçbir işlem yapmadan işlemci kullanımı yükseliyor ve sistem kasıyor, ısınıyor. Laptop kullanıyorum özellikleri i5-2450M işlemci, 6 GB RAM, GT 230M ekran kartı ve 320 GB 5400 RPM HDD. Acaba sistem yetersiz mi?

Bunun yerine G3258 işlemci ile ekran kartsız basit bir sistem toplasam, herhangi bir H81 anakart, 8 GB RAM ve 120 GB SSD ile yine kasma sorunu olur mu?

Sisteminiz yetersiz olabilir veya arkaplanda çok fazla program çalışıyor.
Arkaplanda gereksiz programları kapayıp bir daha deneyin.

PyCharm en çok sistem kullanan IDE'lerden biri olabilir. Kod önerme gibi fonksiyonları olduğundan siz kod yazarken sistemi her daim kullanıyor. Programın açılır açılmaz işlemci kullanımı yükselmesi normaldir, arkaplanda sizin görmediğiniz işlemler yapılıyor program ilk açıldığında çünkü. Program açıldığında kod yazmaya başlamadan önce biraz sabredip sağ alttaki yükleme işleminin bitmesini bekleyin (uzun zamandır PyCharm kullanmıyorum ama IntelliJ'de sağ altta idi yanlış hatırlamıyorsam). İşlemcinize gelecek olursak, ben zamanında i5 3320m ile o programı kullanıyordum. Benim işlemci de zaman zaman ısınsa bile bana yetiyordu diye hatırlıyorum programı kullanırken. i5 2450m ile 3320m arasında aşırı performans farkı da yok. Size tavsiyem eğer laptopunuzu 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorsanız, eğer değiştirmediyseniz termal macununu değiştirip bir de ssd takıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Dediğiniz masaüstü sisteme geçtiğinizde ısınma sorunu ortadan kalksa bile çok büyük bir performans artışı yaşamazsınız.

Arkadaşlar Python ile program yazmaya yeni başladım ve bunun için PyCharm kullanıyorum, ancak programı açar açmaz daha hiçbir işlem yapmadan işlemci kullanımı yükseliyor ve sistem kasıyor, ısınıyor. Laptop kullanıyorum özellikleri i5-2450M işlemci, 6 GB RAM, GT 230M ekran kartı ve 320 GB 5400 RPM HDD. Acaba sistem yetersiz mi?

Bunun yerine G3258 işlemci ile ekran kartsız basit bir sistem toplasam, herhangi bir H81 anakart, 8 GB RAM ve 120 GB SSD ile yine kasma sorunu olur mu?
Kasar. Benzer bi sistem bende de var. Neredeyse tüm yazılım programlarında kasıyor. Tek akıcı çalıştırdığı program UE4. Unity bile kasıyor. Yani çok normal. İşlemciyi İ7 ile değiştirirsen sorun çözülür gibi. Yine de değmez ama. Tahminimce çalıştırıyordur sistem, kasarak biraz idare etmen gerekecek.

Kasar. Benzer bir sistem bende de var. Neredeyse tüm yazılım programlarında kasıyor. Tek akıcı çalıştırdığı program UE4. Unity bile kasıyor. Yani çok normal. İşlemciyi i7 ile değiştirirsen sorun çözülür gibi. Yine de değmez ama. Tahminimce çalıştırıyordur sistem, kasarak biraz idare etmen gerekecek.

AMD nasıl bu konuda, FX 8350 gibi bir işlemci ile sistem toplasam nasıl olur?

Geri
Yukarı