i5-2500 CPU'ya OC nasıl yapılır?

Ekotekomeko

Kilopat
Yer
Avrupa ile Asya'yı Birleştiren Yer
Daha fazla  
Merhabalar. Ben donanım konusunda pek bilgili olmadığım için size danışmak istedim bu konuda. Overclock nasıl yapılır veya benim sistemime yapılabilir mi? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İşlemci: Intel Core i5-2500 CPU @ 3.30ghz
Anakart: Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
RAM: 4 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6850 Series
Depolama: 1 TB HDD
Güç Kaynağı: 750W
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate

İşlemci sıcaklığım da günlük kullanışta 30-38 arasında dolaşmakta.

İşlemcinizin çarpan kilidi kapalı. O yüzden OC yapamazsınız. OC yapabilmek için (2. nesil ve sonrası i serisi için geçerli) nesil numarasının sonunda "K" ibaresi olması lazım. i5 2500K gibi. Ama ekran kartınıza yapabilirsiniz. Eski ATI kartların birçoğu çok fazla güç çekip fazla ısınıyordu. OC yaparsanız çok daha ısınır, sorun çıkartır.

İşlemcinizin çarpan kilidi kapalı. O yüzden OC yapamazsınız. OC yapabilmek için (2. nesil ve sonrası i serisi için geçerli) nesil numarasının sonunda "K" ibaresi olması lazım. i5 2500K gibi. Ama ekran kartınıza yapabilirsiniz. Eski ATI kartların birçoğu çok fazla güç çekip fazla ısınıyordu. OC yaparsanız çok daha ısınır, sorun çıkartır.
Teşekkür ederim ama ekran kartı kısmını tam anlayamadım. Ekran kartına yapabilirim ama çok ısınır mı demek istediniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı