i5 2500K için soğutucu tavsiyesi

Makaleler
17
Yer
İskenderun / Hatay
Daha fazla  
Başlıkta yazdığım üzere i5 2500K CPU'ya sahibim. Şu an CPU'da 150 TL'ye aldığım kule tipi soğutucu var. 6 adet 6 mm bakır çubuk mevcut. Direk bakır yüzey CPU'ya temas ediyor. 12 CM fan destekli.
Ürün linki;

Ben macun olarak Arctic MX4 kullanıyorum ve fan olarak da yine Arctic Bionix P12 fanları kullanıyorum. PUSH-PULL olarak.

Fan linki;

CPU'nun sıcaklık durumları boşta 40 derece, oyunlar da genel olarak 50 ile 60 derece arası değişkenlik gösteriyor. 60 derece üzerine çıkmadı hiç. Fakat Prime95 ile stress testine girdiğin de 20 dakika sonunda 80 dereceye ulaştı. 80 dereceyi de geçmedi.
Sizce sıcaklık değerleri kabul edilebilir seviyede mi? Yoksa değiştirmeli mi?
Not: CPU 1.32 voltaj ile 4.5 GHz OC li durum da.

Aklımda 120 mm radyatör olan sıvı soğutma var. Daha fazlası mümkün değil. Çünkü kasamın daha fazlasına desteği yok. Kasam Zalman S2. Serin fakat dar bir kasa. 240 mm bir radyatör de sığabilir de sığmayabilir de emin değilim biraz zorlama olur gibi. Sığmayabilir de. Zaten kasa açıklamalarında sadece 120 mm desteği olduğu yazıyor.
Başka kaliteli kule tipi soğutucu baksam bile 156 mm yüksekliğe kadar destekliyor. Yan cam da açık kullanmak istemiyorum.

Bütçe olarak Max 300 TL'den fazlasını vermek istemiyorum işin açığı. O yüzden alacağım soğutucular 2. El olacak. birkaç tane buldum. Ama gerçekten gerekli mi değil mi emin olamadığım için sormak istedim.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Önerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı