i5 2500K için soğutucu tavsiyesi

Stock fandan kat kat iyi olan 4 bakır borulu bir soğutucu var. RAMTECH firması satıyor. Fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum. Kule tipi ve O.C. yapacak isen ısınma problemi olmayacağını söylebilirim.

i5 2500K işlemcim var. Çok ısınıyor, stok fan 90 derecelerde geziniyor iyi bir fan öneriniz var mı?
Dark Freezer X94RD Intel 775/1156/1155/1150/1151 FM1/FM2/AM2+/AM3+ /AM4 Ryzen Uyumlu işlemci Soğutucu (DKCCX94RD) 149,00 TL

Dark Freezer X94RD

Dark Freezer X94BL

i5 2500K işlemcim var. Çok ısınıyor, stok fan 90 derecelerde geziniyor iyi bir fan öneriniz var mı?
Bu arada boşta 90 derece ise normal değil. Macun ve Fan bakımı en son ne zaman yaptınız veya yaptırdınız ?
Bakımı yeni yaptıysanız-yaptırdıysanız fan bacaklarının oturduğuna emin olun.
Ayrıca macunu fazla veya az sürerseniz ısınma sorunu ile karşılaşacağınız kesindir. Yükte bile o değerleri bulmaması lazım :)

Arkadaşım kullanmakta, MAX RPM'de bile sessiz. Beyazı da var ve bence daha güzel (arkadaşımdaki beyaz)

Bütçe kısıtlı ise Letgo-Sahibinden-ForumDH 2.El gibi yerlerden bilindik bir marka 100-200 TL arasına çok kaliteli soğutucular bulabilirsiniz. Sıfır almanıza gerek yok yani. Modeli bulup anlaşmadan önce sorarsanız öneride bulunabilirim.

(Kendim Nic C4 kullanıyorum)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı