i5-2500K + RX 470 4 GB sistemin ömrü ne kadar?

Böyle bir sistem alıp HDD'ye oyun kurulmaz, tam performans için almışken SSD al. Gerekirse RAM'i tek modül 8 GB'a düşürüp SSD al. M.2 veya NVMe almanı tavsiye etmem.

7200 rpm'li geniş kapasiteli bir HDD'ye oyunları kurabilir aslında ben öyle yapıyorum, SSD'ye de ana işletim sistemi ve gerekli program/yazılımlar yüklenebilir.

Böyle bir sistem alıp HDD'ye oyun kurulmaz, tam performans için almışken SSD al. Gerekirse RAM'i tek modül 8 GB'a düşürüp SSD al. M.2 veya NVMe almanı tavsiye etmem.
Zaten alacağım anakartta m.2 slotu yok, o yüzden m.2 alamam. Soğutucusuz Crucial'in 2400 MHz RAM'lerini almayı düşünüyordum, 4 GB'si 149 TL, 2 tane alınca 300 TL olacak. SSD olarak sistem için 120, oyunlar içinde 240 alsam yeter mi bana? JC3, GTA V, ana oyunlar olacak. Onun haricinde eski Valve oyunlarını falan yüklerim.

i5-2500K + RX 470 bir sistem toplamayı düşünüyorum, bu sistemin ömrü 1-2 sene falan mı? Üzerine biraz ekleyip i7-4790K veya sıfır i3-9100F mi alsam? i5-2500K OC için mükemmel bir işlemci, iyi bir kule tipi veya sıvı soğutma alırsam kullanırım diye düşünüyorum. FX bir sistem mantıklı olur mu sizce?
I5 2500k kullanicisiyim. Islemci fx 6300 den güçlü bir işlemci. Testlerini birebir yaptım.
Bence yukseltmene değmez.
Ddr3 deilde ddr4 dizeyim dersen. Ryzen olmasi yeterli.

@Meteoradam DDR3 çok eskidiği için DDR4 almayı planlıyorum. Şuan çoğu Ryzen işlemci stokta yok, i3-9100F + GTX 1650S alacağım, yükseltme yapacağım zaman da i5-10600K veya i7-10700K ve Z serisi bir anakart düşünüyorum, eğer olmazsa, @Jonathan North'un dediği gibi i9-9900 alırım herhalde.
Dostum amacından vazgecirtmek gibi olmasin kesinlikle Ama ryzen gerçekten önü açık bir sistem olur.Yinede karar ve zevk tabiki sana ait.

Dostum amacından vazgecirtmek gibi olmasin kesinlikle Ama Ryzen gerçekten önü açık bir sistem olur. Yinede karar ve zevk tabiki sana ait.
Ryzen'ler evet çok daha geleceğe dönük, ama ben oyun amaçlı topluyorum sistemi. Ryzen'ler render gibi işlerde çok iyi, hem bütçem bir anda sıkıntıya düştü. 6-7 belki 10 ay içinde yine biraz elime para geçer, böylece yine Intel alırım. Para varken Ryzen almak saçma geliyor. Ryzen'ler düşük bütçe dostu hem.

@UBerk neden "İnanılmaz" attınız? Sizi de konuşmaya bekleriz :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı