i5 2500K sistem açılmama sorunu

Lord_Src

Kilopat
Daha fazla  
  • Intel core İ5 2500K stock fan auto overclock 4.3ghz
  • Asus P8Z68V_PRO anakart
  • 12 GB toplam 4 slot G. Skill RAM 2133 MHz 2+2+4+4 GB RAM
  • 2+1 TB Seagate HDD 120GB Kingston Hyperx 3k SSD
  • AMD Radeon HD 6950 2GB
  • Aerocoll Vx-e pro limited edition kasa ve kasayla birlikte gelen 730watt power supply

Sistemim böyle benim sorunum şu PC çalışırken üçlü priz ark ve şase yaptı. PC'yi kapattım. Tekrar açtığımda American BIOS ekranında fatal error hatası verdi. Haftalar öncesinden bu gibi hatalar veriyordu. Chassis error ve new cpu installed hataları. Windows oturumunda sebepsiz yere donanım çıkarıp takma sesi çıkardı. On board (Intel HD Graphics 3000) kendi kendine devreye girip çıkıyor olabilir bilemiyorum. CPU'yu söktüm termal silikonun kuruduğunu gördüm 73-74 dereceleri görür.
Sonra bilgisayar overclock değerlerinde açılmamaya başladı. RAM'ler 1333MHz'den yukarı yapınca PC hiç başlamıyor, donuyor ve BIOS'a giriş yapılmıyor. Aynı şekilde cpu da öyle. Toplam 12 GB olan RAM'ler 8 GB görünüyor. BIOS içinde RAM menusunde hepsi takılı boyutları düzgün ama sistem 8 GB görüyor ve Intel HD Graphics 3000 on board ekran kartı menüsü BIOS'tan kaybolmuş. Açıp kapatılacak ve bellek paylaştırma menusu yok/kaybolmuş. RAM'leri tek tek denedim düzgün problem yok, boyutları düzgün ve bellek tanılama testinde hata vermedi.
İşlemciyi iki kez söküp taktım termal silikonu yeniledim. Değişen bir şey olmadı. On board igpu işlemci üzerinde ve bellek kontolcüsü de işlemci üzerinde diye biliyorum. Problem işlemci kaynaklı mı? Anakart kaynaklı mı? Yoksa power supply kaynaklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı