i5 2500k Sistem Upgrade

Intel Core i5 2500K vs AMD FX 6350
Bilip bilmeyen her kes tavsiye veriyor.
Sakın ola fx6300 filan alma uprage edeceksen yalnız sana ssd ve ekran kartı lazım. Olursa ram ama hiç yapma derim 8 gb yeterli.
Paran varsa PowerColor PCS+ r9 290 veya GTX770 al. GTX760 aşağı inme. 
Öncelikle bütçe ne kadar? 
Özür dilerim. :D

Ekran kartını daha yeni bir modele yükseltebilirsin. GTX770 gibi. İşlemciyi de i7 4770K öneririm. Ne olur ne olmaz. OC yapmak isteyebilirsiniz. Tabi bir de Hyper Evo 212. Eğer ileriye dönük yatırım da yapmak istiyorsanız aynı ramlerden alıp 16gb yapabilirsiniz. Tabi şimdilik gerek yok.
Neden 4770k öneriyorsun?
Bütçe sordun mu?
Ne için kullandığını?
Bilip bilmeden tavsiyede bulunmayın.

Intel Core i5 2500K vs AMD FX 6350
Bilip bilmeyen her kes tavsiye veriyor.
Sakın ola fx6300 filan alma uprage edeceksen yalnız sana ssd ve ekran kartı lazım. Olursa ram ama hiç yapma derim 8 gb yeterli.
Paran varsa PowerColor PCS+ r9 290 veya GTX770 al. GTX760 aşağı inme. 
Öncelikle bütçe ne kadar? 

Neden 4770k öneriyorsun?
Bütçe sordun mu?
Ne için kullandığını?
Bilip bilmeden tavsiyede bulunmayın.

Yorumunuz için teşekkürler bütçe sıkıntı olmayacak fazla çünkü hespini bir anda upgradelemiycem ekran kartı için 1000TL cıvarı bir şey verebilirim 1 - 2 ay sonra'da ssd için parayı toparlarım diye düşünüyorum.

İkinci nesil bir Intel işlemci yerine AMD FX6300 veya FX6350 öneririm. Ekran kartı olarak neden 1gb 256bit seçtiğinizi anlamadım. Monitörünüzün çözünürlüğünü belirtirseniz bu konuda daha iyi yardımcı olabiliriz. Ayrıca o kasaya o kadar para vermek yerine ekran kartına yatırım yapmanız daha iyi olur.

Bu daha maliyetli olur her geçene FX6300 demeyi bırakın.

İşlemci ve anakart yükseltmesi maliyetli ve gereksiz olacak, ekran kartını yükseltmen daha iyi olur eğer şimdiki kartın ihtiyacını karşılamıyorsa.

Bu daha maliyetli olur her geçene FX6300 demeyi bırakın.

İşlemci ve anakart yükseltmesi maliyetli ve gereksiz olacak, ekran kartını yükseltmen daha iyi olur eğer şimdiki kartın ihtiyacını karşılamıyorsa.

Konuyu anlamamışsınız. Arkadaşın istediği o sandım, onun için onları önerdim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı