i5 2500K Sistem Upgrade

yurcikane

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle 2000'lerin başından beri takip ettiğim Sn. Baltaş ile kıymetli Ali Güngör'e ve tüm Patlar'a sevgi ve saygılarımı sunarım.

Sistemim:
  • Win8.1 64bit
  • MSI Z68A-GD80 (B3) ;MS-7672
  • INTEL I5 -2500K @3.3GHz [ocgenie II ile 4.2GHz] , stok soğutucu
  • Kingston HyperX 1600MHz DDR3 2*4GB kit ; KHX1600C9D3K2/8GX
  • Asus HD6850 direct cu [2 ad. ] Crossfire
  • Samsung SyncMaster 932B Plus
  • Samsung SSD 840EVO 250gb
  • Cooler Master HAF932 + GX 750 W
Hedef: Şu anda monitör kısıtıyla 1280*1024 orta/düşük ayarda 30fps ile çalışan Fallout 4 ve henüz denemediğim Witcher 3'ü yüksek yada orta/yüksek ayarda akıcı çalıştırmak.

Bütçe: Kısıt olmamakla birlikte elimdeki parçaları azami limite kadar kullanmak istiyorum. Örneğin 2. el aynı RAM tedarik edip DX12.1 destekli ekran kartı alsam (uzun vadeli yatırım) anakarta uyumlu olur mu ya da diğer parçalar yüzünden darboğaz oluşturup anlamsız masraf mı olur? 2. el ya da 2014/15 çıkışlı ekran kartı da alabilirim örneğin. Monitör ile ilgili değişim zaruri midir?

Not: Win 10'a geçiş performans artışı getirir mi yoksa beklenebilir mi?

Öneri ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun vadeli yatırım yapıp şu an fiyat/performans oranı makul yeni kartta alabilirim , elimdeki anakartın pcı e 2.0 olduğunu düşünerek 2. el tavsiye edeceğiniz ekran kartıda alabilirim. Endişem anakartın pcıe 2.0 (16gb) kısıtından ötürü yeni karta boşuna para harcamış olmak. 2012' den beri donanım takip etmediğim için cahil kaldım.

Peki i5 2500k Sandy bridge yerine i7 3770k ivy koymak kayda değer destek sağlar mı acaba?

Ekran kartı bariz performans artışı sağlar dediğin işlemci taş çatlasa 5 FPS fark yaratır. Bu videoda bütün i5 leri TitanX ile karşılaştırmışlar Skylake 6600K ile yarışıyor resmen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı