i5 2520M ve GT 540M laptop yüksek performans modunda FPS düşüyor

burakjix7

Hectopat
Daha fazla  
Yüksek performansta kullanırken FPS düşmeleri yaşıyorum, dengelide de oyun kasıyor. Aslında CS:GO oynarken, gelişmiş ayarlardan Yüksek Performansın maksimum işlemci kullanımını %90'a düşürünce drop geçiyor ancak ben tam performans almak istiyorum. Rainbow Six Siege oynarken %70'e kadar düşürmem gerekiyor ki drop olmasın ancak bu durumda FPS çok düşüyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olur musunuz?
  • Ekran Kartı: Nvidia GT540M
  • İşlemci: i5 2520M 2.5GHz (Turbo 3.2)
  • RAM : 6 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate (Korsan)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cihazın komple termal bakımlarının yapılması gerekiyor. FPS dropların sebebi yüksek frekansta yüksek sıcaklık sınırıdır. İşlemci ve grafik işlemci kritik ısıdan sonra kademeli olarak çalışma frekansını düşürmeye başlar. FPS dropların sebebi budur. Cihazın komple termal bakımlarının yapılmasıyla beraber iletkenliği ve yoğunluğu yüksek bir termal macun kullanılmalı. Hatta Liquid Metal uygularsanız FPS droplarının önüne kesin olarak geçmiş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı