i5 3.40 GHz işlemci ile 1050 Ti darboğaz olur mu?

kerim yaşar

Decapat
İyi günler arkadaşlar ben ASUS GTX1050 Ti CERBERUS adlı erkan kartını alıcam.

• Intel Core i5 3.40 GHz bir işlemci
  • 8GB RAM
  • Yukarıdaki ekran kartı
  • Windows 10
dar boğaz yapar mı? Yapmazsa kaç FPS alırım? Eğer dar boğaz yaparsa 1000 TL'ye iyi bir ekran kartı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
olurmu
Gta 5

1600x1200

yüksek
Dostum biraz araştırma yaptım ve senin i5'in AMD'nin en güncel işlemcisi olarak R3 1200'e eşdeğer olduğunu buldum. Youtube'da R3 1200 ve GTX 1050 Ti kullanan birisinin 1080p'de çok yüksek ayarlarda oynadığını gördüm ve şehirde 60-70, haritanın daha açık alanlarında ise 50-60 fps arası bir değer alıyordu. Yani evet, sıkıntı olmaz.

(Benchmark'ıın linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Dostum biraz araştırma yaptım ve senin i5'in AMD'nin en güncel işlemcisi olarak R3 1200'e eşdeğer olduğunu buldum. Youtube'da R3 1200 ve GTX 1050 Ti kullanan birisinin 1080p'de çok yüksek ayarlarda oynadığını gördüm ve şehirde 60-70, haritanın daha açık alanlarında ise 50-60 fps arası bir değer alıyordu. Yani evet, sıkıntı olmaz.

(Benchmark'ıın linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Teşekkür ederim gönül rahatlığıyla alıcam artık

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı