i5 3210M bulunan laptopa güncel nesil işlemci takılır mı?

'Sonraki nesillerden işlemci takamazsınız' cümlesini genel bir söylem olarak algılayıp ben 2. nesilden 3. nesile yükseltme yaptığım için yanlış olduğunu vurguladım.
Ele aldığımız cihazda i5 3210M mevcut. Farklı bir ürün için öneri yapmıyoruz.
Bu cihaz için öneri ve yorum yapıyoruz. 4. nesil ve sonrası bu cihaz kullanılamaz.

Ele aldığımız cihazda i5 3210M mevcut. Farklı bir ürün için öneri yapmıyoruz.
Bu cihaz için öneri ve yorum yapıyoruz. 4. nesil ve sonrası bu cihaz kullanılamaz.

Ben arkadaşın soketiyle uyumlu işlemcilerin listesini paylaştığım halde neden hâla 4. nesil ve sonrası bu cihazda kullanılamaz yazıp ben 8. nesil tavsiye etmişim gibi göstermeye çalışıyorsunuz ? Liste yayınladım işte. Gir bak. Var mı orada 2020'de çıkacak işlemci kendin gör. Bu söylemden farklı bir şey iddia etmedim.

Ben arkadaşın soketiyle uyumlu işlemcilerin listesini paylaştığım halde neden hâla 4. nesil ve sonrası bu cihazda kullanılamaz yazıp ben 8. nesil tavsiye etmişim gibi göstermeye çalışıyorsunuz ?
Yanlışınız var. Buradaki konuda bahsettiğim üzere Toshiba Satellite L850-15L notebook'umda 2. nesil 2C i3-2350M'den 3.nesil 4C i7-3630QM'e yükseltme yaptım ve %250'ye yakın performans artışı ile gayet başarılı bir sonuç aldım.

Bizim bir şey iddia ettiğimiz yok. Siz genel konuşuluyormuş gibi algılıyorsunuz. Bütün laptoplar için geçerlidir diye bir şey söylenmedi. Sonraki nesilleri kullanamazsınız demişim, siz de yanlışınız var demişsiniz. Bizim yanlış anladığımız bir kısım yok.

'Sonraki nesillerden işlemci takamazsınız' cümlesini genel bir söylem olarak algılayıp ben 2. nesilden 3. nesile yükseltme yaptığım için yanlış olduğunu vurguladım. Onun haricinde konunun sahibi arkadaşa 8. nesil işlemci takması konusunda öneride bulunmadım.

Konu sahibi arkadaşın soket yapısıyla (rPGA / G2) uyumlu işlemcilerin listesi :

Socket G2 / Socket rPGA988B

Ben genel bir söylem olduğunu düşünüp böyle bir şey yazdığımı ve arkadaşın kullanabileceği işlemcileri açıklamışım zaten. Üzerine sizin tekrar 4. nesil ve sonrası bu bilgisayarda kullanılamaz yazmanız benim farklı bir şey iddia ettiğim anlamına geliyor. Ama ben hiç bir mesajımda bu arkadaşın 4. nesil ve sonrasını kullanabileceğini iddia etmedim. Oradaki durumu açıkladım ve bir liste paylaştım.

Ben genel bir söylem olduğunu düşünüp böyle bir şey yazdığımı ve arkadaşın kullanabileceği işlemcileri açıklamışım zaten. Üzerine sizin tekrar 4. nesil ve sonrası bu bilgisayarda kullanılamaz yazmanız benim farklı bir şey iddia ettiğim anlamına geliyor. Ama ben hiç bir mesajımda bu arkadaşın 4. nesil ve sonrasını kullanabileceğini iddia etmedim. Oradaki durumu açıkladım ve bir liste paylaştım.
Konuyu açan üyenin kullandığı işlemci 3. nesil. Moderatör ise orada açık şekilde "sonraki" nesil işlemcileri takamazsınız demiş, bu ne anlama geliyor? 4xxx serisinden bir işlemci o cihaza takılamaz anlamına geliyor. Siz ise 2. nesilden 3. nesile yaptığınız güncellemeden bahsediyorsunuz ve karşı çıktığınız yorum ile tamamen alakasız bir şeyi savunuyorsunuz. Konuyu uzatmaya gerek yok, moderatörün dediği gibi ve sizin de verdiğiniz linkte çok açık şekilde görüldüğü gibi o cihaza daha "güncel" bir işlemci takılamaz.

Konuyu açan üyenin kullandığı işlemci 3. nesil. Moderatör ise orada açık şekilde "sonraki" nesil işlemcileri takamazsınız demiş, bu ne anlama geliyor? 4xxx serisinden bir işlemci o cihaza takılamaz anlamına geliyor. Siz ise 2. nesilden 3. nesile yaptığınız güncellemeden bahsediyorsunuz ve karşı çıktığınız yorum ile tamamen alakasız bir şeyi savunuyorsunuz. Konuyu uzatmaya gerek yok, moderatörün dediği gibi ve sizin de verdiğiniz linkte çok açık şekilde görüldüğü gibi o cihaza daha "güncel" bir işlemci takılamaz.

Şimdi de moderatörler birliği mi oldu ? Savunduğum bir şey yok ortada. Ben 'yanlışınız var' yorumunu 'genel bir söylem oldugunu' düşünerek yazdım ve bunu sonraki mesajımda açıkladım.

4xxx nesil bir işlemci ya da 9847636xxx nesil bir işlemci takılamayacağını verdiğim listeden zaten anlayabilirsiniz. Bunun aksini de hiç bir mesajımda iddia etmedim. Yazdığım şeyleri sırf kendinizi haklı çıkarmak için çarpıtmaya çalışmayın. Yazdıklarımı okumadan muhaliflik yapmaya da hiç çalışmayın.

Yazdığınız şeylerin cevabını zaten vermiştim ama siz okumadan muhaliflik yapmaya çalıştığınız için aynılarını tekrar yazdım.

Bu arkadaşın bilgisayarına 4. veya 5. veya 6. veya 7. veya 8. veya 9. veya 10. nesil işlemci takılamaz. 25. nesil hiç takılamaz. Hele ki 46. nesil, aman aman uzak durun.

Umarım bu sefer başarırım anlatabilmeyi.

konuyla alakasız olucak ama hocam benim de başıma benzer bir sorun geldi anladığım kadarıyla mobil işlemciler konusunda biraz bilgi sahibisin bana da yardımcı olur musun ?
Lenovo G780 yükseltme

konu linkim bu nolur biri yardımcı olsun arkadaşlar

Yeni konular

Geri
Yukarı