i5 3210M overclock yapmak

xonax321

Hectopat
Daha fazla  
i5 3210M 2.50 GHz işlemcim var. Buna overclock yapıp 3 GHz yapmak istedim. İzlediğim videolarda işlemci ile ilgili rakam vererek, bir ayar yaparak abartmadan hızını arttırıyorlar fakat benim BIOS ekranımda ona benzer hiç bir şey yok. BIOS güncellemesini ASUS'un kendi sitesinden kendi bilgisayarımı aratarak bugün yüklemesini yaptım.
  • American Megatrends K55VD.411

i5 3210M 2.50 GHz işlemcim var. Buna overclock yapıp 3 GHz yapmak istedim. İzlediğim videolarda işlemci ile ilgili rakam vererek, bir ayar yaparak abartmadan hızını arttırıyorlar fakat benim BIOS ekranımda ona benzer hiç bir şey yok. BIOS güncellemesini ASUS'un kendi sitesinden kendi bilgisayarımı aratarak bugün yüklemesini yaptım.
  • American Megatrends K55VD.411
Intel® Core™ i5-3210M İşlemci (3M Önbellek, 3,10 GHz'e kadar işlemci hızı), rPGA Ürün Teknik Özellikleri bu linkten bakabilirsin overclock destekleyip desteklemediğine dair ama bu mobile bi işlemci ve laptop kullanıyorsun laptop ta oc yapma derim onun için kuvvetli bi soğutucu lazım mesela kule tipi

Dizüstü PC ile overcloğu pek önermiyorum açıkçası çoğu laptop un BIOS'unda overclock seçeneği olmuyor zaten.

Geri
Yukarı