i5 3210M sistem CS:GO'da nasıl 40FPS alabiliyor?

İşletim sistemi
Windows 10
Drop yemenin sebebi, işlemcinin çok ısınması ve anlık kendini kısması. Eğer bunu yapmazsa mavi ekran verir, bunu da yapmazsa işlemci gidiyor zaten. :D
Çözüm olarak da vakumlu soğutucular çok iş görür ve çözebilir. Sağlıklı bir çözüm olmadığını belirtmek isterim.

Drop yemenin sebebi, işlemcinin çok ısınması ve anlık kendini kısması. Eğer bunu yapmazsa mavi ekran verir, bunu da yapmazsa işlemci gidiyor zaten. :D
çözüm olarak da vakumlu soğutucular çok iş görür ve çözebilir. Sağlıklı bir çözüm olmadığını belirtmek isterim.

Evet haklısın işlemcim aşırı ısınıyor. Vakumlu soğutucuları biliyorum ama düz alttan soğutucular da var. Hangisi daha çok etkilidir sizce? Hangisi daha uzun ömürlüdür?

Genelde notebooklarda soğutma mantığı alttan havayı alıp yanlardan vermektir. Alttaki hava kanallarıyla sirkülasyon sağlayabilir ama çok etki sağlayacağını zannetmiyorum.
Eğer alırsan aklında bulunsun, aldığın soğutucu metal olsun. Zalman NS-2000, Monster Notebook Soğutucu gibi.
Vakumlu soğutucu genelde bitmiş bilgisayarlara kullanılıyor. Soğutma sistemine zarar veriyor ama çok iyi iş yapıyor. Vakumlu soğutucu
Vakumlu soğutucu tecrübem olmadı, araştırmanızı tavsiye edeceğim sadece.

Geri
Yukarı