i5-3210M sistem oyun oynarken kapanıyor

SquLancesinyo

Picopat
Arkadaşlar, ben kötü bir laptop kullanıyorum (özellikleri resimde var). Bu karşılaştığım sorun ilk defa başıma çok önceden laptopa crack HOI4 indirmemde oldu. Oyun kasıyordu tabii ama bir anda laptop kapandı (çok ısınmıştı) sonra başka oyunlarda olmadı bu. Laptop ablamın okulu bitti ve buraya geldi bu sorun başta olmuyordu takî Portal 2 indirmeme kadar. Oyunu indirdim bir anda kapandı sonra iade ettim crack kindergarten 2 indirdim oda PC ısınınca kapanıyordu Portal 2 gibi. Aynısı portal 1'dede oldu ama daha geç oluyordu. En son canım Warband oynamak istedi laptopta vardı açtım zevk veriyordu ayarları biraz daha yükselttim ne de olsa tarih öncesinden kalma bir oyun fakat ısınınca tekrar kapandı. Sorun nedir ger. Ekten oyun oynayamıyorum bana yardım edin.

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-20_202121642.png
    resim_2022-07-20_202121642.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 25
  • ekran kartı.PNG
    ekran kartı.PNG
    2,2 KB · Görüntüleme: 29
Hocam ben böyle şeyleri bilmem hiç anlamam ayrıca bu bütün oyunlarda olmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam fakat bütün oyunlarda olmuyor termal macunla alakası varmıdır

Hocam ben böyle şeyleri bilmem hiç anlamam ayrıca bu bütün oyunlarda olmuyor.

Yapılabilecekler.

1-termal macun değişimi.

2-laptop altı soğutucu(ses çıkartabilir)

3-laptop için vakumlu laptop soğutucu(sesli fakat etkisi fazla)

4-fan kontrolü bozuksa tamiri veya değişimi.

5-laptopun dört alt köşesine destekler koyup alt hava çıkışları ile zemin arası mesafe açmak.

6-arka yan üst hava çıkışları kapalı ise mesafe bırakılması.

7-toz temizliği.

(Bunlar eski GT645m i5 3210M bilgisayarımda uyguladığım işlemler eskiden aynı sorun ile FPS yerlere düşer ve kapanırdı bunları uyguladıktan sonra rahat bir kullanıma eriştim vakumlu soğutucu biraz seslidir fakat kulaklık ile kullanılınca alışılabilir) incelemleri internette bulunmakta.

2. el almıştık hocam benim ailemde pek anlamaz bende anlamam ama oyunlardaki sıcaklık yükselmesinin vakitleri farklı oluyor bazı çok düşük sistemli oyunlar kapanmıyor.

İkinci el ise kesinlikle bakım yaptırman gerekiyordu.
Senden önce kullanan, ne şartlar altında zorladı sistemi fikriniz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı