Çözüldü i5 3210M ve 7670M sistemde Valorant düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

k_e_v

Hectopat
Makaleler
1
Bir tane arkadaşımın dizüstü bilgisayarı var ve Valorant'ta 20 FPS alıyor 5 dk sonra FPS 5'lere 6'lara düşüyor sebebi nedir? Sizlere sormak istedim. Sistem özellikleri şu şekilde;

Intel i5-3210M.

AMD Radeon 7670M.

4 GB RAM.

Bir de Intel HD Graphics 4000 adında bir kart var.

Bu arada bilgisayar biraz eski ama bu kadar düşük FPS almaması gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşım CS:GO'da 100 FPS alırken Valorant'ta neden bu kadar düşük FPS alıyor?

Çözüm
Anladım, umarım bir gün sorunun çözümünü bilen biri çıkar :)
Edit : Arkadaşlar Win 8.1 temiz kurulum yaptım. Sorun çözüldü. Ekran kartının Win 10 desteği olmadığı için sorun çıkıyormuş.
Peki hocam tüm oyunlarda normal FPS değerlerine ulaştınız mı AMD ekran kartını normal oranlarda kullanıyor mu?
LoL 70-100 FPS
Pubg Lite 60-70 FPS
(Low Settings)
Önceden özellikle Pubg Lite 20 FPSde kilitli kalıyordu. O sorun geçti.
Ayrıca photoshop bile kasıyordu ekran kartını görmüyordu. Şuanda görüyor ve pürüzsüz bir şekilde photoshopta çalışma yapabiliyorum. Bu derecede eski bir bilgisayar için iyi bence.

LoL 70-100 FPS.
PUBG Lite 60-70 FPS.
(Low settings)
Önceden özellikle PUBG Lite 20 FPS'de kilitli kalıyordu. O sorun geçti.
Ayrıca Photoshop bile kasıyordu ekran kartını görmüyordu. Şu anda görüyor ve pürüzsüz bir şekilde Photoshop'ta çalışma yapabiliyorum. Bu derecede eski bir bilgisayar için iyi bence.

Hocam çok teşekkür ediyorum ilgileniyorsun ama bir sorunum daha var attığın driveri kurdum ve "DxDiag" a girdiğimde harici AMD ekran kartını göremiyorum siz nasıl çözdünüz ya da sizde de böyle mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Geri
Yukarı