i5-3230M laptoptan verim alınmıyor

MertGAGS

Femtopat
Daha fazla  
Samsung NP350V5C s0htr laptop kullanıcısıyım, günlerdir birçok sürüm denememe rağmen bir türlü verim alamıyorum (çok büyük bir beklentim olmamasına rağmen).

Donanım özellikleri:
  • Intel Core i5-3230M CPU 2.60GHz (3.20 Turbo Boost özelliği var)
  • Intel HD 4000 + AMD Radeon HD 7600M series ekran kartı (7670M)
  • 4 GB 1600GHz Samsung RAM + 4 GB 1300GHz Samsung RAM.
  • Team group L3 EVO 240 GB 2.5" 530MB-470MB/s SATA 3 SSD.

Sadece League of Legend ve Valorant oynuyorum. 2 hafta öncesine kadar Windows 7 Pro sürüm ile 150 FPS civarı oynarken artık sapıtıyor bilgisayar.
Her şeyi yaptım çare bulamadım. Donanımlara göre hangi Windows sürümü önerirsiniz? Forumda yeniyim dikkatli açmaya uğraştım konuyu kusurum olduysa acemiliğime verin, şimdiden teşekkür ederim.
Denediklerim: Bilgisayar macun ve faz temizliği driver kurulum ve güncellemeler (harici program olmadan sitesinden indirerek yaptım) benchmark degerim yüzde 95 (benzer özellikte 5 kullanıcı daha iyi perforans aldı yazıyor) olmasına rağmen 2 hafta önceki bilgisayardan eser yok :( Windows 10 çok büyük performans kaybı yaşattı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz format güzel olur. Zaten 3. nesil mobil işlemci ile çok bir beklentiniz olmasın.

1 haftadır Win 7 Ultimate ve Pro kurdum Windows 10 kurdum ıkı ayrı sekılde denedım Update prograındakı butun Update'ler yapılı vs yapısız format care olmadı oyun baslıyor oyun sonuna dogru ısı artmasada performans dusuyor RAM şişiyor gibi ama RAM yeterli :(
NVIDIA ne için? FPS 70'lere dusuyor :(
donanı geliştirmeyle ilgili öneride bulanabilirmisiniz işlemci yükseltmeyi düşünüyo incel core i7 3632qm uygun olarak gözüküyor 35w aynı tüketimdeler donanım olarak tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum anakartıma göre maksimum yapabilcegim seyler nedir?

Son düzenleme:
1 haftadır Win 7 Ultimate ve Pro kurdum Windows 10 kurdum ıkı ayrı sekılde denedım Update prograındakı butun Update'ler yapılı vs yapısız format care olmadı oyun baslıyor oyun sonuna dogru ısı artmasada performans dusuyor RAM şişiyor gibi ama RAM yeterli :(
NVIDIA ne için? FPS 70'lere dusuyor :(
donanı geliştirmeyle ilgili öneride bulanabilir misiniz işlemci yükseltmeyi düşünüyor incel Core i7 3632qm uygun olarak gözüküyor 35W aynı tüketimdeler donanım olarak tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum anakartıma göre maksimum yapabileceğim seyler nedir?

Hocam GeForce Experience sürücü güncelleştirmeleri için. Format attıktan sonra sürücüyü tekrardan yükleyin. Eğer işlemci Laptop'a lehimli ise değiştirmek zor olur.

Hocam GeForce Experience sürücü güncelleştirmeleri için. Format attıktan sonra sürücüyü tekrardan yükleyin. Eğer işlemci Laptop'a lehimli ise değiştirmek zor olur.
kardo benım bilgisayarda buna uyumlu bır donanım yok yada ben mi yanlış biliyorum ondan mı performans düşük

Geri
Yukarı