i5 3230M Laptopun Ekran Kartı Değiştirme

Orhun42

Hectopat
Merhaba abilerim ve kardeşlerim.. Bugün bu platforma katıldım ve sorum olacak. Samsung marka dizüstü bilgisayarım var.
Sistem Özelleiklerim;
  • Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU 2.60GHz 2.60 GHz
  • 8,00 GB RAM 64 bit
  • Intel(R) HD Graphichs 4000
  • AMD Radeon. HD 7670M
Anlayacağınız üzere paylaşımsız ekran kartlı bir bilgisayar. Ben bunun harici ekran kartı olan AMD ekran kartını Nvdia M model bir ekran kartı ile değiştirmek istiyorum. Önerileriniz nelerdir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
7670M anakarta gömülü olduğundan değişmez. E-GPU sistemlerini araştırmanızı öneririm fakat maliyetli ve zahmetli bir iş.

Anakart üzerindeki gpu değişiminden mi bahsediyorsunuz? Yoksa harici aparat ile gpu takmaktan mı?
Harici aparat ile :)
7670M anakarta gömülü olduğundan değişmez. E-GPU sistemlerini araştırmanızı öneririm fakat maliyetli ve zahmetli bir iş.

teşekkürler ama bana harici olduğu için farklı bir model m model ekran kartı ile değiştirebilme imkanım olduğu söylenmişti galiba bga adı verilen bir makine ile yapılıyor işlem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı