Çözüldü i5-3230M sisteme Windows 10 kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

propellers

Femtopat
Herkese merhaba,

Benim Sony Vaio.
Intel® HM76 Express chipset mainboard.
Intel® Core™ i5-3230M işlemci ( 2, 60, Turbo Boost ile 3, 20'ye kadar artış )
DDR3 4 GB RAM.
Intel® HD grafik kartı 4000 AMD Radeon™ HD 7670M.
750 GB HDD.
Özelliklerine sahip Win8 orijinal kurulumlu bilgisayarım var daha fazla teknik özellikler için tıklayarak göz atabilirsiniz

Sorum şu orjinalde Win8 yüklüyken ben bir ara Win 10 yükledim ancak bilgisayar gereğinden fazla soğutucuyu çalıştırmaya başladı ve her seferinde 10 dk sonra falan dondu. O yüzden o zamanlarda Win8'e geri dönüş yaptım. O zaman nedeninin işlemciden oldğunu düşünmüştüm. Şu an bilgisayara SSD takmayı ve RAM'i ise 8 GB'a yükseltmeyi planlıyorum. Alacağım SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. Sizce geçmişte karşılaştığım sorunla yine karşılaşır mıyım? Bir de şöyle bir durum var ben bilgisayarı Matlab catia gibi mühendislik programları için kullanacağım. Performansı da en iyi şekilde almam lazım Windows 10 doğru seçim olur mu?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Çözüm
Güncel olan daha iyi olacaktır hocam.
Bir sorun olursa tekrar yazarsınız, çözüm yolu ararız sizin için.
Ayrıca bence SSD aldıktan sonra W10 a geçin.
Bir adet SSD eklemesi ile oyun harici kullanım için yeterli olacaktir. Önerim SSD+8GB ram olarak kullanmanız. Uzun süredir yapmıyorsanız termal bakımını yapın.

Güncel olan daha iyi olacaktır hocam.
Bir sorun olursa tekrar yazarsınız, çözüm yolu ararız sizin için.
Ayrıca bence SSD aldıktan sonra Windows 10'a geçin.

Merhaba,
Daha önce söylediğim gibi SSD'ye geçtim ve RAM'i 8 GB'a yükselttim. Windows 10 kurdum ancak belli bir süre geçtikten sonra fan çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor ve bilgisayar donuyor herhangi işlem yapamıyorum bilgisayarın fişini falan çekmem gerekiyor ya da kapatma tuşuna basmam gerekiyor.
Yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı