i5 3230M ve GTX 660M laptop yavaşladı

nstskr

Hectopat
Daha fazla  
Geçen sene Aralık ayına kadar MSI laptopumda (i5-3230M, GTX660M ve 8GB RAM) CSGO ve GTA V gibi oyunları sorunsuz şekilde oynayabiliyordum. Sonrasında oyunculuğa ara verdim ve dokuz ay gibi bir süre içerisinde laptopu sadece birkaç defa bazı işler için açtım. Geçen hafta biraz CSGO oynamak için laptopu açtığımda bilgisayarda ağır bir yavaşlama söz konusu. Tüm yazılımı güncelledim, format attım ve laptopun içerisini temizledim fakat bir çözüme ulaşamadım. Sorun sizce yazılımsal mı yoksa laptopun içerisindeki parçalardan biri çöp mü oldu dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleştirmesi var ise yapın. Termal macun ve fan temizliğini yapın. HDD yi HD Tune Pro ile test edip sonuçları paylaşın.

m1cNG14.png3bVz7w8.pngau2TBiL.pngChnvh2R.pngfFU85ly.png

Sistem boştayken bu değerleri almışsın.

Önce Windows update güncellemelerin birikmiştir, onları hallettikten sonra sistem yavaş dediğin ana ait görev yöneticisi performans sekmesinden bir görsel atıp, gene aynı durumda HWmonitor görseli paylaşır mısın?
Oyunu harici GPU ile açtığına, güç ayarlarının yüksek performansa ayarlı olduğuna ve fişte kullandığına emin ol.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı