i5 3330 ile RX 570 Darboğaz Yapar mı?

stormanql

Hectopat
  • Intel i5 3330 3.0 GHz
  • 8 GB DDR3 1333 MHz
  • Asus H61 M-E Anakart
  • 500W PSU
Bu sisteme RX 570 4 GB almak istiyorum. İşlemcim bu kartı besler mi?

Forumda bu başlıkta bir kaç konu daha var onlara bakarak fikir sahibi olabilirsin. Darboğaz konusunda çoğu oyunda güzel bir ikili. Youtube daki referans videolara bakarsan Pubg Apex Witcher gibi oyunlarda akıcı bir oyun keyfi yaşattığını görebilirsin. Bunun dışında yine forumda aynı sistemi kullanan bir arkadaşın işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yaptığını söylediğini hatırlıyorum.

Forumda bu başlıkta bir kaç konu daha var onlara bakarak fikir sahibi olabilirsin. Darboğaz konusunda çoğu oyunda güzel bir ikili. Youtube daki referans videolara bakarsan Pubg Apex Witcher gibi oyunlarda akıcı bir oyun keyfi yaşattığını görebilirsin. Bunun dışında yine forumda aynı sistemi kullanan bir arkadaşın işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yaptığını söylediğini hatırlıyorum.
Dediklerinin aynısını yaptım ama kafamda soru işareleri oluştum o yüzden bu konuyu açtım.

Aynı işlemci-ekran kartı ikilisi bende vardı. 1080p ve ultra değerlerde Witcher 3 işlemciyi yaklaşık %65 kullanıyordu. FC5 ve New Dawn da sırasıyla ~75 ve ~85. Odyssey de ise GPU kullanımı %60'da idi. Anakartım ve RAM değerlerim farklı olduğu için sonuçlar farklı olabilir ama daha net fikir belirtir diye umuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı