i5 3330 R7 265 sistem kendi kendine açılıp kapanıyor

efezxs

Decapat
Arkadaşlar başlıktan anladığınız kadar bilgisayarım kendiliğinden kapanıp açılıyor. Ama düşündüğünüz gibi değil, bakın şimdi. Bilgisayarımın arkasından açıp kapatıyorum kendiliğinden açıldığı için zaten open duğmesine basmama gerek kalmıyor. Ve bilgisayarım birkaç saat boyunca çalıştıktan sonra, kendi kendine bir anda kapanıyor. Bunu ekran kartımı taktığımda oluyor. Sıcaklıklar konusuna gelirsek ise işlemcimin termal macununu daha yeni yeniledim ve yepyeni bir soğutucu CPU fanı aldım gayet de güzel soğutuyor. Ekran kartım da aşırı ısınmıyor 1 kereliğine 100 dereceye kadar çıkıyor ve hemen olarak 50 60'lara iniyor, daha da 90'nın üstüne çıkmıyor. Hem zaten direkt olarak, klavye, mouse, kulaklık gidiyor. Ve anakartın bir ışığı sönüyor. (Güç verildiğinde kırmızı olarak gelen ışık). Arkadaşlar acaba kasanın güç şeyinde mi bir sıkıntı var? Yoksa ekran kartında mı bir sıkıntı var? Ve ya işlemcide mi bir sıkıntı var? Benim fikrimce güç kaynağında bir sorun var. Rica ediyorum yardımcı olun bunu donanımsal olarak değil de yazılımsal olarak düzeltebilir miyim?

Sistem:

i5 3330
ASUS R7 265 SERIES
245GB SSD
8 GB RAM
Esonic H61FHL Intel H61 1333MHz DDR3 Soket 1155PIN mATX Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıktan anladığınız kadar bilgisayarım kendiliğinden kapanıp açılıyor. Ama düşündüğünüz gibi değil, bakın şimdi. Bilgisayarımın arkasından açıp kapatıyorum kendiliğinden açıldığı için zaten open duğmesine basmama gerek kalmıyor. Ve bilgisayarım birkaç saat boyunca çalıştıktan sonra, kendi kendine bir anda kapanıyor. Bunu ekran kartımı taktığımda oluyor. Sıcaklıklar konusuna gelirsek ise işlemcimin termal macununu daha yeni yeniledim ve yepyeni bir soğutucu CPU fanı aldım gayet de güzel soğutuyor. Ekran kartım da aşırı ısınmıyor 1 kereliğine 100 dereceye kadar çıkıyor ve hemen olarak 50 60'lara iniyor, daha da 90'nın üstüne çıkmıyor. Hem zaten direkt olarak, klavye, mouse, kulaklık gidiyor. Ve anakartın bir ışığı sönüyor. (güç verildiğinde kırmızı olarak gelen ışık). Arkadaşlar acaba kasanın güç şeyinde mi bir sıkıntı var? Yoksa ekran kartında mı bir sıkıntı var? Ve ya işlemcide mi bir sıkıntı var? Benim fikrimce güç kaynağında bir sorun var. Rica ediyorum yardımcı olun bunu donanımsal olarak değil de yazılımsal olarak düzeltebilir miyim?

Sistem:

i5 3330.
ASUS R7 265 serıes.
245GB SSD.
8 GB RAM.
Esonic H61FHL Intel H61 1333MHz DDR3 soket 1155PIN mATX anakart.

Ekran kartı arızası muhtemelen. GPU arızalanmış. Çakmakla ısıtma yöntemi belki 1-2 gün işe yarar.

Geri
Yukarı