i5 3337U Bilgisayar işlemci hızını doğru göstermiyor

Khade

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde i5 3337U işlemcisi olan bir bilgisayar var. İşlemcinin Turbo Boost hızı 2.7 GHz. Olsa da bilgisayarım>Özellikler yapınca işlemci hızın 1.8 GHz. Ye, 1.8 GHz gösteriyor. Çözebilir miyim acaba, yardımcı olabilecek var mı?
Not: Windows 8

Orda işlemcinin anlık hızı değil base frekansı gösterilir yani 1.8 GHz. CPU yük bindiğinde ve yeterince soğutulduğunda turbo hızlara çıkar. Bilgisayar özelliklerinde turbo hız gözükmez. Anlık olarak hız görmek istiyorsanız cpu-z, msi afterburner gibi programlarla bakmanız lazım.

Yani performansı düşürecek herhangi bir sıkıntı yok öyle değil mi? bu arada bildiğim kadarıyla boost frekansının da gözükmesi gerekiyor, ben de ise
1.8ghz 1.8ghz

olarak gözüküyor.

Yani performansı düşürecek herhangi bir sıkıntı yok öyle değil mi? bu arada bildiğim kadarıyla boost frekansının da gözükmesi gerekiyor, ben de ise
1.8ghz 1.8ghz

olarak gözüküyor.
Boost frekansı gözükmez temel hız gözükür herhangi bir sorun yok yani performansı düşürecek gayet normal şey bu

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (465).png
    Ekran Görüntüsü (465).png
    229 KB · Görüntüleme: 58
1.8ghz 1.8ghz

olarak gözüküyor.

Bende İ7 8750H var, özelliklerde base hızı olan 2.20 2.20 gözüküyor, benim
işlemci turbo hızda 4.10 GHz'e kadar çıkıyor. Şu an görev yöneticisini açtığımda 3.90 Ghz olarak gözüküyor. Yani sizde de bir sıkıntı yoktur.

System 19_07_2020 00_43_12 (2).png
Task Manager 19_07_2020 00_42_26.png

Yeni konular

Geri
Yukarı