i5-3337U sistemde işlemler uzun sürede yapılıyor

244012

Hectopat
Makaleler
7
Silme, kurma, güncelleme arama vs. bütün işlemler çok yavaş gerçekleşiyor. Bilgisayarda virüs olmadığına da eminim. Ne yaparsam yapayım çözemedim. Öneriniz var mı?

Sistem özellikleri:
Intel® Core™ i5-3337u.
4 GB RAM.
NVIDIA GeForce GT 710M.
500 GB HDD.

Silme, kurma, güncelleme arama vs. bütün işlemler çok yavaş gerçekleşiyor. Bilgisayarda virüs olmadığına da eminim. Ne yaparsam yapayım çözemedim. Öneriniz var mı?

Sistem özellikleri:
Intel® Core™ i5-3337u.
4 GB RAM.
NVIDIA GeForce GT 710M.
500 GB HDD.
BD PROCHOT olmalı. ThrottleStop yüklemelisiniz. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Deneyin lütfen.

Sistem özellikleri:
Intel® Core™ i5-3337u.
4 GB RAM.
NVIDIA GeForce GT 710M.
500 GB HDD.
Bir de HDD'yi defrag edin.

BD PROCHOT olmalı. ThrottleStop yüklemelisiniz. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Deneyin lütfen.

Bir de HDD'yi defrag edin.
Bilgisayar zaten ısınıyor o tiki kaldırdığımda yanmasın.

Defrag işlemini yapacağım.
SSD al. Başka çözüm göremiyorum.
SSD öneriniz var mı peki?

Bütçe belirtirseniz daha iyi olur.

Bilgisayar zaten ısınıyor o tiki kaldırdığımda yanmasın.

Defrag işlemini yapacağım.

Yanma olması olanak dışı. Bu zannettiğiniz PROCHOT değil. BD PROCHOT anakart sıcaklık sinyalidir. İşlemci kendini değil, anakart işlemciyi yavaşlatır. İş bilgisayarlarına koyarlar genelde ancak gereksiz bir özelliktir. İş bilgisayarının PROCHOT'unu 75 gibi daha düşük değerlere çekmek varken BD PROCHOT aktivasyonu gereksizdir.

Bütçe belirtirseniz daha iyi olur.

Bütçe belirtme imkanım yok. Alabilirsek 120 GB ya da 250 GB SSD alırız büyük ihtimal. Samsung SSD konusunda en iyisi değil mi?
Yanma olması olanak dışı. Bu zannettiğiniz PROCHOT değil. BD PROCHOT anakart sıcaklık sinyalidir. İşlemci kendini değil, anakart işlemciyi yavaşlatır. İş bilgisayarlarına koyarlar genelde ancak gereksiz bir özelliktir. İş bilgisayarının PROCHOT'unu 75 gibi daha düşük değerlere çekmek varken BD PROCHOT aktivasyonu gereksizdir.
Başka yerlerde bunun sıcaklığı yükselttiğini okudum ve benim olmayan bir cihaz için riskli olur gibi geldi.

Bütçe belirtme imkanım yok. Alabilirsek 120 GB ya da 250 GB SSD alırız büyük ihtimal. Samsung SSD konusunda en iyisi değil mi?

Samsung en iyisi fakat bu kadar çıkamıyorsanız bunu öneririm. Kendim kullanıyorum. Memnunum.

Geri
Yukarı