i5 3337U Turbo Boost çalışmıyor

ZeRoNN-16

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Intel i5 3337U model işlemcim var. Intel Turbo Boost 2.6 yükledim fakat çalışmıyor... Görev yöneticisini açıp işlemci hızına baktım hiçbir artış yok. Programda da hiçbir tepki yok öylece duruyor. Sizce sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek işlem gücü gerektiren uygulama çalışmadığı sürece ve işlemci sıcaklık değeri öngörülen seviyenin üzerindeyse işlemci turbo frekansına çıkamaz. Öncelikle BIOS'dan Torbo Boost'u açtığınızdan emin olun. Ardından aygıt yöneticisinden sistem aygıtlarından Turbo Boost'un üzerinde ünlem olmadığından emin olun. AIDA64 Extreme yazılımı yükleyip algılayıcıyı açın. Ardından araçlar > sistem kararlılık testinden stress testi başatın. Son olarak CPU-Z'den Core Speed'e bakın. Sıcaklık makul değerlerde ise Turbo Boost'a sorunsuz geçmesi gerekiyor.

Öncelikle merhaba,

Intel i5 3337U model işlemcim var. Intel Turbo Boost 2.6 yükledim fakat çalışmıyor... Görev yöneticisini açıp işlemci hızına baktım hiçbir artış yok. Programda da hiçbir tepki yok öylece duruyor. Sizce sebebi nedir?

Güç seçeneklerinden yüksek performans a al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı